Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha egészben lenyelünk sok...

Ha egészben lenyelünk sok dinnyemagot akkor esélyes a vakbélgyulladás?

Figyelt kérdés
2019. júl. 8. 15:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem
2019. júl. 8. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne, majd szólj, hogy mi lett.
2019. júl. 8. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Okes xD
2019. júl. 8. 22:54
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen,idegentest. A körömrágástól is lehet
2019. júl. 9. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Í akkor hashajtó..... xD
2019. júl. 9. 11:02
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Első válaszoló vagyok.


Tegyük tisztába a dolgokat, mert látom nagy itt a katyvasz, vagy pedig én látom rosszul és az egész kérdés átment hülyéskedésbe..


Nagyon dióhéjban elmagyarázom:

Az appendicitis acuta, vagyis féregnyúlvány gyulladás

oka a féregnyúlvány elzáródása, ami leggyakrabban a bélsárkő miatt következik be, ám az elzáródás oka lehet még idegentest, daganat is, de közvetlen kiváltó oka ISMERETLEN.


Az elzáródás következtében pangás alakul ki, majd előbb a féregnyúlvány nyálkahártyája, végül annak teljes fala gyulladt lesz. Kezelés nélkül ez elgennyesedik, bélfal elhal, majd perforál. Később abdominális izomspazmus jelentkezik.


Tehát ne együnk kukoricát, dinnyemagot, szotyit, semmit, mert megakad?

Igen, sok esetben idegen test kerül a zsákutcába, de hogy pontosan hogyan sikerül irányt tévesztenie azt senki nem tudja még.


Ergo: nem lehet kijelenteni, hogy "a dinnyemag, a köröm, a játékkatona sisakja márpedig féregnyúlvány gyulladást fog okozni! (a vakbél egy nagyobbik része a vastagbélnek, a féregnyúlvány mögött)

Ez egy hülye állítás.


Ennyi erővel enni se együnk semmit, mert akár bélsár is kerülhet a vakbél végébe.


Kérdező, annak az esélye, hogy egy marék dinnyemagtól vakbélgyuszid lesz, 0,0000000001% esély. Nem számoltam ki, de nem is lényeg..

Ja, és amúgy is van ún. gyomorsavad ami még jobban szétbontja a magot, remélem nem varrták össze a nyelőcsöved a patkóbeleddel.

2019. júl. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!