Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Fájdalom belső térd környékén,...

Fájdalom belső térd környékén, mi lehet? Részletek belül.

Figyelt kérdés

Kis háttérinfó: van valami a tartásommal/talpammal. A nagylábujjam alatt folyamatosan bőrkeményedés van, amit szedni kell, időnként fáj a bokám környéke ha sokat járkálok, ez a derekamra is minimálisan kihatással van.

(26F, 180cm, 85kg, enyhe túlsúly.)


Hétfőn a bal alsó vádlim 'alja' kezdett fájni, izomláz jelleggel, ami fura, mert előtte nap nem igazán csináltam semmit, azon kívül, hogy papucsban jártam-keltem egész nap, betudtam ennek. (Ugyanakkor ez nem megszokott.)

Kedden a jobb térdem oldala (tehát nem a térdkalács, hanem attól balra, a hajlat körül) kezdett fájni, ha kinyújtottam és ráálltam. Nyugalmi helyzetben most se érzékeny, lábfejem tornáztatására nem fáj, lábamat ülve símán tudom mozgatni fájás nélkül. Viszont amikor sétálok...gáz. Lassabban kell sétálni, viszont lépcsőn menve nem fáj. Ha kinyújtva lépek rá, akkor olyan húzódó érzésem van a fájdalom helyén.


Legrosszabb pillanatomban rákerestem erre Google-ön, ahol első sorban a mélyvénás trombózist hozták ki...Amitől kicsit megijedtem, mivel volt egy Mondor kórra hajazó tünetem, bár _elméletileg_ (nem szerintem, orvos szerint), annak ilyen következménye nem lehet. (Ezt még a mostani fájás előtt beszéltük.)

(Nem lilul a lábam, nincsenek kint az ereim.)


Véletlenszerű fájás van még időnként a bal alkaromban egy pontban, illetve a csúklóm felett.


Egyébként elég furán ülök, általában keresztben van a lábam, lehet emiatt begörcsölt az izom vagy valami.

Orvoshoz sajnos szabadság miatt nem tudok eljutni, sürgősségire meg ezzel nem akarok bemenni, de eléggé zavar.



2019. júl. 11. 12:05
 1/2 anonim ***** válasza:
Pedig nem ártana elmenni orthopédiára, és reumára, mert lehet mindkét gond is, el kellene menned a háziorvoshoz beutalókért.
2019. júl. 11. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Ortopédián voltam pár hónapja, de aztmondták minden ok. Anno a jobb bokámban (aminek egyébként a térde fáj) volt egy erős szalaghúzódás, ami letört egy minimális részt a csontomból, mert magam alá gyűrtem a lábam futásnál.


Nem bánom, ha el kell mennem orvoshoz, csak kicsit belém húzták a sz*rt a trómbózissal, bár a családban elvileg nem volt soha.

2019. júl. 11. 13:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!