Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ti hogyan élitek meg a Raynaud...

Ti hogyan élitek meg a Raynaud-szindrómát?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Pár éve kezdtem felfigyelni bizonyos jelenségekre a lábaimon. Tipikusan a szindróma tünetei, de nem tudtam, hogy létezik ilyen típusú betegség, így arra fogtam hogy biztos fázok stb. Kezdetben csak a lábujjaim lilultak el, de egy-két év elteltével már a térdemen, majd deréktől lefelé jelentkezett, illetve az arcom is állandóan hámlik. Tavaly diagnosztizálták nálam a Raynaud-szindrómát, kaptam gyógyszereket, hogy a jelentkező fájdalmakat enyhítse, de nem azt látom hogy stagnált ez a dolog, hanem csak rosszabb. Sokszor szégyellek felvenni rövidnadrágot nyáron, vagy szandát, magassarkút, mert mindenki látja az ellilult lábaimat és azt hiszik rosszul vagyok vagy baj van. Ha beleállok egy kád langyos vízbe, úgy csípi a meleg a bőröm, mint mikor télen megcsípi a kezünket a hideg. Próbálok együtt élni a dologgal, mert mást nem tudok tenni. Ti hogyan éltétek meg mikor megtudtátok? Nektek is ugyanúgy fáj? Van valami javaslatotok, hogy enyhítsem a szindrómát?

2019. júl. 19. 00:08
 1/1 anonim ***** válasza:

Nekem is elvileg ez van,bár furcsa,hogy nem látnám,hogy fehéredne. Fáznak a végtagjaim,merevednek is hidegben,talán a lábujjaim lesznek furcsán sötétek,főleg azokon kifejezett és arra mondta az orvos,hogy tipikus tankönyvi példa. Melegben elkezdenek bizseregni,égni,meleg vízbe téve olyan,mintha ezer tű böködné.

Arcod hogy hámlik? Az is ettől lenne?

Nekem is állandóan hámlik,okát sajnos nem tudom,de nagyon csúnya tud lenni.

Autoimmun betegséged nincs a háttérben?

Szerintem nyugodtan hordj szandált,nem fognak rá figyelni az emberek. Ez nem egy körömgomba,hogy takargatni kelljen.

2019. júl. 22. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!