Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Ki próbálta már ki a bio...

Ki próbálta már ki a bio céklalét? Mi a véleménye róla? Vashiány ellen használnám

Figyelt kérdés
Lisztérzékenyen vagyok vashiányos és vérszegény

2019. dec. 1. 14:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
23%
Attól, hogy valami bio még nem lesz jobb! Elég sok céklalét kellene mindennap meginnod, hogy a vashiányod helyrehozd, a pénzről nem is beszélve. Ha vashiányod van, akkor szépen bemész a patikába vagy gyógynövényes boltba és veszel vastablettát, de ne valami drága agyon reklámozott vacakot, amit az eladó akar rád sózni. A neten előbb nézd meg a kínálatot, a vastartalmát mindegyiknek és ami a legtöbbet tartalmazza a legjobb árért azt vedd meg. Fél éve nekem is vashiányom volt, de sajna már nem emlékszem a márkára.
2019. dec. 1. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem sem a céklalé a megoldás, bár attól még ihatod, nagyon egészséges. Májat egyél rendszeresen (én heti 1x szoktam 1 adagot), mellé nyers paprikát vagy más magas C-vitamin tartalmú zöldséget, gyümölcsöt. A többi napon húst (pl. marha, pulyka), tökmagot, tenger gyümölcseit, spenótot, hüvelyeseket. Nekem ettől rendbejött a vérszegénységem.
2019. dec. 1. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
82%
Fontos, hogy vashiány esetén minden nap kell a plusz vas legalább 2-3 hónapig, mert stabilizálni is kell. Ha 2-3 hét után abbahagyod, akkor az nem elég.
2019. dec. 3. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Én is úgy tudom hogy a növényen lévő vas nehezebben szívódik fel, ezért jobb a máj, és hogy C vitaminnal jobban felszívóidk. De egy doboz vastablettából se lesz semmi bajod. Most az a fontos hogy feltornázd a vasat, utána már szintén tudod tartani ha nem eszel glutén tartalmú ételeket.

Én amúgy próbáltam bio céklalevet, finomak mondanám, pedig ha valaki akkor én ki nem állhattam eddig az ízét.

2019. dec. 5. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Az Acerola C 120-as Vargakészítményt javaslom 2x2-vel
2019. dec. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Én hónapokig ittam, az elején mindig pirosat pisiltem tőle, aztán ez valamiért megszűnt, de a vashiányom nem szűnt meg. Aztán én is felfedeztem a májat... tényleg elég hetente egyszer enni (én pecsenye kacsamájat szoktam, abban van a legtöbb) és hetek alatt sok értékkel képes felhúzni a vér vas szintjét. Volt, hogy 2 hónap alatt 10 értékkel emelkedett (5-ről 15-re) a labor szerint. Viszont nekem tényleg minden héten ennem kell, mert mihelyst elhagyom, visszaesik.
2019. dec. 6. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez a halottnak a kenet kategória. Eleve a ceklából alig szívódik fel a vas mert oxalát van benne ami gátolja pont mint a spenótban. Alkalmatlan vas pótlásra. De még fenntartásra is. Ha étellel akarod pótolni akor véreshurka, májashurka, sült vér, máj, májkrém, vöröshúsok minden nap rogyasztva mellé valami zöldség vagy gyümölcs mert a felszívódashoz c vitamon sem árt. Vagy Vitafer liposzómás vas ha érzékeny a gyomrod. Kb fél évig iszogathatod hogy helyregyere. Ha bírja a gyomrod irass fel nagyobb dózisú vastablettát a haziorvossal az pár hónap alatt rendbe tesz. Én is most csinaltam végig.
2019. dec. 7. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
A májjal azért óvatosan. Sok benne az A vitamin. Ami egy idő után mérgezést okoz. Valtozatosan!
2019. dec. 7. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
31%
Tudod mit jelent az hogy bio? Azon a területen nem használhattak vegyszert műtrágyát 3 éve. A bio zöldséget sem kezelhetik azzal. De ugyan az az eső esik rá és a szomszéd földekről simán átmos a talajvíz mindent. A szél is átfújhatja a permetet.Szóval nincs nagy különbség, nem finomabb és nem sokkal egészségesebb. Viszont többnyire kulacosabb mint a nem bio. :D és 10szer drágább. Nincs nagyobb vitamin tartalma.
2019. dec. 7. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
#9, szerintem a kérdező azért írt bio céklalevet, mert nem bio céklalevet nem igazán lehet kapni. Fölösleges ebbe belekötni.
2019. dec. 7. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!