Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Èdessèg evés után hőingadozás,...

Èdessèg evés után hőingadozás, izzadás, rosszullét fog el. Szerintetek mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
Mostanában kezdődött el, hogy édesség evés után(a bolti dolgokra gondolok) egyre intenzívebb hőingadozás és rosszullét fogott el. Egészséges életmódra áttértem és minden rendbe volt,az összes tünet eltünt azonban mikor épp megeszek egy csokit főleg éjszaka, nyugalmi helyzetben tapasztalom a tüneteket. Megjegyzem ilyen gyümölcscukortól,édesítő szerektől nem észleltem semmi hasonlót. Voltam háziorvosnál egy teljes vérképet és egy TSH is néztünk és minden rendben volt. Esetleg endokrinológushoz kellene fordulnom? Válaszotokat előre is köszönöm!
2020. márc. 30. 23:13
 1/4 Ypszilon1980 ***** válasza:
Legalább a pajzsmirigy probléma ki lett zárva. Ez lehet intolerancia, allergia, esetleg laktózérzékenysés, enzimprobléma.
2020. márc. 30. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy ennyire elszokott a szervezeted a feldolgozott cukortól, nehezen tud vele mit kezdeni, főleg éjszaka, nyugalmi állapotban.
2020. márc. 31. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Inzulinrezisztencia is lehet.
2020. ápr. 11. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Sztem valamiért túl sok inzulint termel a hasnyálmirigyed, és több cukrot ürít ki a véredbol, mint kéne. Ezek a tünetek akkor vannak, ha hamar leesik a vercukorszint. Ezek gondolom gyors felszívódásu cukrok, amiket ilyenkor eszel. Nem tudom, hogy ez másoknál is így van-e, vagy rendellenes. Kéne enned mellé valamit, ami lassítja a felszívódást, hogy ne sokkold a cukorral a szervezetedet. A gyumolcscukornak nincs inzulinvalasza, ezért nem esik le utána a vercukrod, abból egyből zsírt csinál a máj(talán a sport meg tudja ezt akadalyozni).
2020. máj. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!