Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Próbálok cukor és fehér liszt...

Próbálok cukor és fehér liszt mentesen étkezni, de így nincs energiám. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Kb. egy hete csinálom, de nagyon nehéz. Alig tudok koncentrálni, a gondolkodásom homályos lett, alig van erőm bármihez is, mivel nem eszem kenyeret fáj a gyomrom. Hallottam, hogy ez majd jobb lesz, de tényleg jó lesz? A pcos miatt álltam át erre az életmódra, de vékony vagyok, nem célom a fogyás.


Igyekszem sok zöldséget, gyümölcsöt enni, meg cukor helyett pl. xilitet használni, de nem érzem jól magam. Régen megittam egy kávét két cukorral, vagy egy kakaót és pörögtem, most meg egész nap zombi vagyok. :(


27/N



2015. márc. 21. 21:50
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez lehet lelki okok miatt is.


Én pl. évek óta nem eszem cukrot napi szinten, 2 hetente eszem egy süteményt, vagy ritkábban. Nem döntés volt, így alakult, és abszolút nem hiányzik.


A kenyér már más tészta :)

SOkak szerint nem kell, mások szerint kell gabona.


Írd össze minimum 1 hétig, hogy mit eszel és mennyit, mert valszeg csak simán kalória hiányod van.

2015. márc. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A nagyon alacsony vercukorszint okozza. Eppen a ketogen dietat csinalod valoszinuleg :)


Ket lehetoseged van:


- vagy megemeled a szenhidratot annyira hogy megfelelo legyen a vercukorszinted es a kozerzeted

- vagy teljesen elhagyod a szenhidratot, es kivarod amig beindul a ketozis.


Ha az utobbit valasztod, heti 1 alkalommal erdemes feltolteni a glikogenraktaraidat, mert hosszu tavon a ketozis megterheli a majat.


A gyomrod nem azert faj mert nem eszel kenyeret, ez hulyeseg.


Amikor en elkezdtem a ketogen dietat, nekem a masodik-harmadik napon volt ez mint neked, aztan beindult a ketozis es remekul ereztem magam. De nem vagyunk egyformak, mindenkinek mas az anyagcsereje, raadasul es jol toleralom a nulla vagy akozeli vercukorszintet.

2015. márc. 21. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Olajos magvakat eszel? Azokban kalória is sok van és ásványi anyag, vitamin is...

rengeteg ötlet van már az interneten, hogy milyen diétához mit érdemes enni, hogyan állítsd össze a napodat, vannak jó receptek... Csatlakozz pár csoporthoz s FB-on is és gyűjt ötleteket :-)

2015. márc. 27. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

húst eszel? mert abból eléggé jönne az energia.

másrészt: csináld fokozatosan, hogy a szervezeted hozzá tudjon szokni.

valószínűleg nagyon hirtelen váltottál.

a xilit és egyéb cukoralkoholok pedig szintén bolygathatják az emésztésedet, sokaknak rosszabb, mint a cukor.

2015. ápr. 4. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Mindenképpen egyél a zöldségek mellé húst és tojást! Ezeken az oldalakon tök jó receptek vannak PCOS-hez. Én is nemrég kezdtem szóval ha van valami írj nyugodtan, majd támogatjuk egymást. :) Sok sikert! :)

[link]

[link] (bár itt kompromisszumosabbak)

2015. ápr. 9. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!