Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Halottatok-e már az egészséges...

Halottatok-e már az egészséges életmód 8 alapelvéről?

Figyelt kérdés
Néha úgy tűnhet, mintha ahhoz, hogy egészségesek legyünk, sokat kell tanulni, olvasni, tudni, ami részben igaz is, de gyakran a nagy problémák is elkerülhetőek lennének, ha néhány egyszerű alapelvet naponta gyakorolnánk. Ha 8 szabályban kellene összefoglalni az egészséges életmód alapelveit, ti mit tartanátok fontosnak?

2020. aug. 27. 17:07
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Utolsó: na jó, de mi van azokkal, akik semmilyen traumát, háborút nem éltek át, nem nélkülöznek, vannak barátaik, szerető családjuk, és mégis depressziósak lesznek? Nekem is voltak depressziós időszakaim (bár addig nem jutottam el, hogy gyógyszert írjanak fel, és magamtól kilábaltam belőle), pedig nem történt velem semmilyen tragédia. Nem állítom, hogy kizárólag a bélflóra tehet róla, nekem pl. a pajzsmirigyemmel és a hormonjaimmal is voltak gondok. Viszont amióta elkezdtem egészségesebben táplálkozni, sokkal jobb a közérzetem, kevesebbet stresszelek.

Az meg, hogy a pszichiátereknek eszébe se jut megkérdezni a pácienseiket, milyen az életmódjuk és a táplálkozásuk, vagy ez irányban vizsgálatokat kérjenek, nem azért van, mert ezek nem számítanak. Inkább azért, mert ők nem tanultak, olvastak ilyen jellegű kutatások eredményeiről, és/vagy a páciensek és a szakma azt várják el tőlük, hogy a lelki okokat tárják fel és gyógyszeres terápiát írjanak elő.

2020. szept. 3. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!