Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Újrahasznosított anyagból...

Újrahasznosított anyagból való (recycling) wc papír egyúttal könnyen is bomlik le a természetben?

Figyelt kérdés

2021. jan. 18. 22:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Lehet, de teljesen felesleges ezzel foglalkozni, amíg a fél lakosság naponta döngeti az autóját és bocsátja ki a kipufogógázt.
2021. jan. 18. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem. A papir az papir, amugy a wc papir mindenkeppen ujrahasznositott papirbol van, csak feheritik. Az 'oko' meg 'eco' meg mindenfele 'fenntarthato' papirokat nem, es megis dragabban adjak, a tobbit rakd ossze (sugok: parasztvakitas).
2021. jan. 18. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Akkor úgy teszem fel a kérdést: ha már egyszer van recycling wc papírom, mennyire terhelem a komposztot? Vannak olyan bio megoldások például, hogy mélymulcshoz előzetesen kartonlapokat fektetnek le, ami az ökológus szerint lebomlik, filmet is készített erről. Komposztot is használ. Komposztba kerülne a használt wc papír, a tervem szerint. (Bár még meglátom.)


A kartonpapírhoz hasonlóan bomlik le?

2021. jan. 18. 23:16
 4/12 anonim ***** válasza:

Na meg egyszer: papir. Ugyanugy bomlik le mint a tobbi festetlen, natur papir. Minel nedvesebb es melegebb a kozeg, annal gyorsabban.


Ellenben a hasznalt wc-papirt en nem ajanlom komposztba, az emberi fekaliaval szennyezett viz fertozo es akar a talajvizet is elszennyezheti.

2021. jan. 19. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Miért, az állati trágya mitől másabb? Az engedélyezett.
2021. jan. 19. 22:08
 6/12 Hurtu ***** válasza:
A cimborám felesége nagy újrahasznosítós. Minden újítására nyitott, de a recycling wc papírt nem engedi be a házba többet. Azt mondta, ennyire még nem dörzsölte ki semmi a valagát mint az a vacak gané papír.
2021. jan. 21. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Ez lehetséges, csak valaki légyszi mondja meg, hogy hogy a ménkűbe' tudnék olyan wc papírt vásárolni, amely relatíve könnyen lebomlik a természetben...


Jobb híján nem volt eddig jobb ötletem, mint olyat venni, amire rá van írva, hogy "recycling".


Nem értem, miért olyan nehéz találkozni multikban olyannal, ami nem terheli a temrészetet... Na meg a s<ggünket... Ha már valaki kitért erre is...

2021. jan. 21. 22:41
 8/12 anonim ***** válasza:

Olvasol is vagy csak irsz?


Ott van a 4. valaszban minden amit tudnod kell.

2021. jan. 21. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Olvasom, olvasom, de akkor minden papír környezetbarát volna? A kartonpapír is lebomlik, erről meg én irtam. Viszont nem tudom, hogy ebben mennyire hasonlóak a papírfélék, vagy létezik-e lényeges eltérés köztük a bomlási folyamat tekintetében? Ha igen, akkor melyik milyen hamar bomlik le és melyik mérgezőbb a természetnek és melyik kevésbé?


Ugyanis a papír ugyebár nem csak fából van... Adalékanyagok stb. Viszont részleteiben nem értek hozzá, ezért írtam ki a kérdést.

2021. jan. 21. 23:40
 10/12 anonim ***** válasza:

Jaja, olvasod, csak nem erted, vagy hulyenek tetteted magadat:


'Na meg egyszer: papir. Ugyanugy bomlik le mint a tobbi festetlen, natur papir. Minel nedvesebb es melegebb a kozeg, annal gyorsabban.'


Melyik szo ertelmezese okozott gondot?

2021. jan. 22. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!