Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » A nem bio zöldségek, gyümölcsö...

A nem bio zöldségek, gyümölcsök általában kezelve vannak növényvédő szerrel, ill. gyomírtóval?

Figyelt kérdés
Mely gyümölcsök, zöldségek a leginkább kitettek ennek?

2021. márc. 11. 15:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nagyjából mindegyik. De amit te leveszel a polcon, azon már nem szabad lennie (kivéve citrusok héja, de erre külön figyelmeztetés van).
2021. márc. 11. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Némelyik igen, némelyik nem. Attól függ, honnan származik.

Emlékszem egyszer nagyon ettem volna epret, de nem mertem a vegyszerezettség miatt. (Rendszeresen vizsgálják a forgalomban lévő zöldségeket, gyümölcsöket e szempontból.). Miután már lement az eper szezon nagyjából, közölték a vizsgálat eredményét, és a spanyol eperben nem volt egyáltalán vegyszer, amit amúgy nem bio minősítésűként árultak. Ha én ezt tudtam volna, sok-sok kilót megvettem volna belőle !!

Van egy könyv The A-Z Guide to Toxic Foods and How to Avoid Them ( [link] ) amelyik részletezi ezeket. Nekem meg van papír alapon, tudok kiírni belőle, beírni nagyon hosszú lenne.

2021. márc. 11. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
MINDEN ne bio zöldség vegyszermaradványokat tartalmaz, csak jó esetben az a megengedett határérték alatt marad. Ezzel csak az a gond, hogy a megengedett határértéket úgy állapítják meg, hogy ami nem okoz azonnali tünetet, az szerintük rendben van. A másik gond az, hogy minden országban máshol van ez a határ. Mo pl 2007-ben betiltotta az Atrazint, az USA által szállított kukoricakeményítő meg az utóbbi 8 évben 400x-os szermaradvány értéket engedélyeztek. A harmadik gond, hogy ha minden toxikus maradvány a határértéken belül van is, ezek szinergikus hatását a kutya se vizsgálta eddig.
2021. márc. 11. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Azért remélhetőleg ezek a vegyszerek alapos mosással, és hámozással eltávolíthatóak?

Már nem tudom melyik a rosszabb, a génmódosított, antibiotikumos, hormonkezelt hús, vagy a vegyszeres növények...

Táplálkozz egészségesen, ugye?!

2021. márc. 11. 19:40
 5/9 anonim ***** válasza:
47%

"MINDEN ne bio zöldség vegyszermaradványokat tartalmaz, csak jó esetben az a megengedett határérték alatt marad. Ezzel csak az a gond, hogy a megengedett határértéket úgy állapítják meg, hogy ami nem okoz azonnali tünetet, az szerintük rendben van. A másik gond az, hogy minden országban máshol van ez a határ. Mo pl 2007-ben betiltotta az Atrazint, az USA által szállított kukoricakeményítő meg az utóbbi 8 évben 400x-os szermaradvány értéket engedélyeztek. A harmadik gond, hogy ha minden toxikus maradvány a határértéken belül van is, ezek szinergikus hatását a kutya se vizsgálta eddig."


Itt lököd ezt a süket dumát, de nem tudod bizonyítani, hogy atrazin tartalmú kukoricát importálna Magyarország (mivel tilos :))) )


"Már nem tudom melyik a rosszabb, a génmódosított, antibiotikumos, hormonkezelt hús, vagy a vegyszeres növények..."


Semmilyen GMO nem használható és készíthető Magyarországon (alaptörvényben! van tiltva).


A jelenleg használt növényvédők pedig elbomlanak, mire az asztalodra kerülnek. Ha meg meg is mosod őket, akkor elenyésző a kockázat.


[link]

2021. márc. 11. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ismered azt a szót, kedves 6-os, ami P-vel kezdődik, és ROFIT-tal végződik? Ha majd nagy leszel, észre fogod venni, hogy minden annak van alávetve. Valamikor 40 éve az első végzettségemet agrár vonalon szereztem, és azóta csak romlott a helyzet.
2021. márc. 24. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Igen, ismerem a profit szó jelentését. A profit szóval nem összeegyeztethető az, hogy az USA-ból hozass be kukoricát, mivel annyira drága, hogy egyszerűen nem éri meg, miközben Magyarország bővelkedik kukoricában.
2021. márc. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Valóban bővelkedik. Annyira, hogy még el is adjuk. Jó pénzért, hiszen géntiszta. Aztán az állattenyésztők részére importálunk kukoricát. Erre van állami támogatás, a sajátra nincs.
2021. márc. 25. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Egyébként a kérdésre egy érdekes adalék. Azt hiszem, 2015-ben történt, hogy egy svéd bioélelmiszereket árusító áruházlánc megállapodott egy háromgyerekes családdal, hogy két hétig csak az ő árujukat fogyaszthatják. (The Organic Effect címmel rohamosan terjedt a facebookon, amíg a svéd növényvédelmi egyesület el nem tüntette. Később az áruházláncot is beperelték!) Mielőtt a család elkezdte a "kúrát", megmérték a vizeletükben előforduló összes gombaölő, rovarirtószer maradványt, ami csodálatos módon két hét alatt teljesen eltűnt a szervezetükből.
2021. ápr. 11. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!