Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Hogy lehet átszokni az egészsé...

Hogy lehet átszokni az egészséges táplálkozásra?

Figyelt kérdés

Szeretnék mostantól egészségesen táplálkozni.

Sok zsíros, pörkölt, vadas, rakott krumpli féléket szoktam enni, csípős ételeket, sok nassolnivalót mint csipsz, enenrgiaital és társaik.

Szeretnék áttérni bió életmódra is de főként egészséges étrendre.

Milyen ételeket kéne ennem naponta és hogy osszam be a normális reggeli-ebéd-vacsora felosztást?

Munkahelyre milyen ételt érdemes vinni enni a szokásos péksütiken kívül,hogy tartalmasabb legyen?

Szeretném helyre hozni a testemet és a lelkemet is, ez által egészségesen étkezni is.

Fokozatosan tudok csak új lépéseket tenni és elrugaszkodni a megszokottól.

Sportolni is szeretnék, mert semmi mozgásra nincs motiválásom sajnos és ellustulok hamar ha nem mozgok és depresszióra is kihat sokszor.

Akármilyen tippeket írhattok, vagy bármilyen ételkombinációkat is mint egészséges smoothiek, nassolnivalók csipsz helyett, főételeket.

Vacsorára mit érdemes, hogy ne teli gyomorral aludjon az ember?

Akármilyen drága ételeket is mondhattok.

Olvastam sok cikket a neten, de tőletek is szeretnék tapasztalatokat aki sikeresen átált eféle életmódra.

Főként hüvelyi gondjaim, (gomba) vannak amiket kezelek természetesen de ezért is szeretnék étrenden változtatni hátha hatással lenne rá.

És a fogaimat is szeretném ápoltam tartani és erősnek hagyni és erre is jó lenne olyasmi ételeket írni ami fogerősítő esetleg.

Segítenétek ez ügyben?

(24l)



2021. jún. 21. 00:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Igyál minden nap minimum 2 liter vizet. A meleg miatt ez most jóval több lehet.


Vegyél idény gyümölcsöket, eper, cseresznye..., de ehetsz almát, vagy bármilyen más gyümölcsöt. Minden nap egyél belőle.


Én pl. imádom nyersen a zöldborsót. Piacon veszek, és reggelente megpucolok egy keveset. Egyél sárgarépát nyersen, az most úgy is jó a karotintartalma miatt, óvja a bőrt a leégés ellen.

Reggelihez pedig még jó a rétek és az újhagyma is főtt tojással.


Az energiaitalt, chipsszeket, nasikat teljesen felejtsd el.

Édesség legyen a minél magasabb kakaótartalmú étcsoki. Más ne.


Reggel egyél egy kanál termelői mézet.


Ha szeretsz teázni, akkor igyál gyógynövényteát szigorúan cukor nélkül.


Egyél magvakat, teljes kiőrlésű dolgokat. Köret lehet: bulgur, köles, barnarizs, párolt zöldség, saláták.


Főtt kaja nyugodtan lehet, amiket írtál, legfeljebb ne olyan sűrűn.


Sport: az internet tele van tornavideókkal, amikre itthon is tudsz mozogni, lehet menni futni, úszni, de jógázni is lehet. Heti 1-2 nap tornázz, és lehetőleg csak gyalog közlekedj.


Kezdj el meditálni, önismerettel foglalkozni. Hallgass relaxációs zenét.


Én pl. délután 5 után már nem eszek semmit.



Nézz utána a gyümölcsök és zöldségek vitamin és ásványi anyag tartalmának.

2021. jún. 21. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Fogakat a cukros és a savas ételek teszik tönkre. A méz például kifejezetten veszélyes mert beleragad a fogakba és 82%-ban cukor. Igazából semmi nem indokolja a mézfogyasztást. Van millió cukor nélküli antioxidáns hatású étel, inkább azokat fogyaszd.


Savas italokat, ételeket ne fogyassz. Cukor helyett eritrit / xilit használható. Sütésnél is, illetve ha készen veszed az ételt akkor is (pl ketchup). Legtöbb cukormentes ételhez amit a boltban találsz szukralózt használnak ami egy mesterséges édesítő és semmi köze a valódi cukorhoz. Én személy szerint a xilitet szeretem, mert ez 100%-ban természetes anyag (szervezetedben is megtalálható), megkülönböztethetetlen az igazi cukortól, elpusztítja a káros baktériumokat a szájban és így védi a fogakat, valamint a 60%-a szép lassan valódi cukorrá alakul az emésztés során, tehát energiával is ellát. A feldolgozott cukrokkal ellentétben viszont nem repíti az egekbe a vércukrodat, hanem szép lassan szívódik fel. Hátránya hogy 10x annyiba kerül mint a közönséges cukor, néhány ember érzékeny rá és nagy mennyiségtől hasmenésük lesz, élesztővel nem használható (sütőporral igen), illetve kutyák számára mérgező.


Fogakat mellőzve néhány tipp a kezdéshez:

- Vaj, margarint ne vegyél, süteményekbe mogyoróvajat használj. Mogyoróvaj

alatt a 100% mogyorótartalmút értem, nem ezeket a cukrozott hulladékokat.

- Olajban vagy vajban tocsogó ételek helyett vegyél tapadásmentes

serpenyőt és olívaolajat. Napi max 1 nagykanállal nem hogy nem

egészségtelen az olívaolaj, de még hasznos is.

- Fehér kenyér helyett barnakenyér

- Sovány, alacsony zsírtartalmú húsokat fogyassz, kivétel a hal mert abból

nagyos is jó a zsíros (omega 3 miatt).

- Sajtot is lehet enni, de érdemes alacsonyabb só és zsírtartalmúakat

választani mert se a túlzott só fogyasztás, de a sok állati zsiradék nem

egészséges. Zsírcsökkentett mozarella pl 0.5g sót, 14g zsírt és 30g

fehérjét tartalmaz 100g termékben.

- Napi 30g rost legyen meg. Köretnek próbálj minél több hüvelyest (bab, borsó)

enni.


Hirtelen ezek jutottak eszembe, persze ahogy telik az idő lehet még javítani az étrendeden, de nem egyik napról a másikra kell átállni, elég ha minden héten javítasz valamit az étkezési szokásaidon.

2021. jún. 21. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
61%

#2

"Igazából semmi nem indokolja a mézfogyasztást."

Hú, te aztán igazán buta egy ember vagy. Tessék, hogy ma is tanulj valamit:

[link]


[link]


[link]


Nem attól fog elrohadni a fogad, ha napi 1 kanál mézet megeszel reggel.

A méz nagyon egészséges. Szeptemberben voltam fogászaton és az orvosom megdicsérte a fogamat, hogy nagyon szépek, pedig minden reggel eszem termelői mézet és gyerekkoromban is szüleim rengeteg mézet adtak nekem.

2021. jún. 21. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Persze, nagyanyád meg cigizett és 110 évig élt. Akkor cigizni is jó.


Leírnád kérlek mi van a mézben a cukron kívül amit máshogy nem lehet bevinni? Remélem tudod hogy a gyulladáscsökkentő és kardiovaszkuláris egészséget javító hatása főként a mézben található polifenoloknak köszönhető. Ezek más ételekben is megtalálhatóak, tehát nem indokolt az a brutális fruktóz és glükóz mennyiség ami a mézben van.

2021. jún. 21. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

#4

Ennyire értetlen és lusta vagy? Ott van 3 link, miért nem olvasod el, te tessék, íme az egyikből kiemeltem csak külön neked:


"A rendszeres mézfogyasztás előnyei

A méz értékes tápanyagai révén igen sokrétű táplálkozás-egészségügyi előnyökkel szolgál rendszeres, mértéktartó fogyasztás esetén. 15 éves kor felett naponta 20-30 gramm a maximálisan javasolt bevitel mennyisége. (2)


Oligoszacharidjai segítik a jótékony (probiotikus) bélbaktériumok, így a bifidobaktériumok, laktobacilusok szaporodását, vagyis a méz prebiotikus hatást fejt ki. (2)


Antibakteriális hatása savas jellegének, hidrogén-peroxid-tartalmának köszönhető. A népi jó tanács hátterében, mi szerint ne tegyük a mézet forró teába az áll, hogy a méz antibakteriális hatású összetevői híg formában, normál hőmérsékleten a legaktívabbak, a magas hő viszont csökkenti ezt az aktivitást, emellett a méz aroma- és illatanyagai is károsodnak. (2)


A méz íze több mint százhúsz aromaanyagból áll össze, amelyek kémiailag alkoholok, ketonok, aldehidek, valamint észterek. Ezek a kellemes íz mellett étvágyfokozó hatásúak, serkentik az emésztőnedvek, enzimek és hormonok kiválasztását. Az aromaanyagok mellett a különféle szerves savak is befolyásolják a méz ízét, növelik annak étvágygerjesztő és emésztést serkentő hatását. (4)


Érdekesség, bár nem új keletű tapasztalat, hogy a méz segíti a sebgyógyulást: stimulálja az új erek képződését, serkentve új sejtek kialakulását is, így például a seb befedését szolgáló hámsejteket. (2)


Náthás időszakban, influenzaszezonban a méz fogyasztása már csak azért is javasolt, mivel a B- és T-limfocita immunsejtek aktiválása révén szerepe van az immunvédekezésben. (2)"

[link]


"A méz olyan alapanyag, melyet az emberiség ősidőktől fogva használ gyógyászati célokra.

A következőkben a méz 6000 éves gyógyászati múltjából leszűrt általános gyógyhatásokat ismertetjük.

1. A leggyakrabban észlelt általános hatások a következők: tápláló, erősítő, élénkítő, hegképző, tartósítő, csíraölő, vérzéscsillapító, a normális (egészséges) sejtműködést helyreállító hatás, sportolók táplálása.

2. Direkt gyógyhatás: alkalmas a húgyhólyag karbantartására, álmatlanság ellen, köhögésre, torokfájás ellen, nyugtatóként, ágybavizelés ellen, görcsök ellen, égések kezelésére, orrdugulás, homloküreg-gyulladás, szénanátha (allergia), alkoholizmus, hányás, hasmenés, másnaposság elenszereként haszálható..."

[link]


Egyik nagyszülőm se dohányzott, csak úgy mellékesen megjegyzem.

2021. jún. 21. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Ui.: És ha annyira ártalmas lenne a méz, akkor az összes fogamnak már rég el kellett volna rohadnia, de 30 évesen az összes megvan és teljesen egészséges. Na, akkor hogy is van ez? Tényleg ártalmas lenne a méz és semmi haszna sincs?
2021. jún. 21. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

A mézgyártás egy iparág. Sok ember érdekelt abban hogy fogyjon a méz a boltok polcairól. Az ásványianyag és vitamintartalma a méznek annyira alacsony hogy napi 1 kilót kéne ahhoz megenni hogy valamit számítson. Persze ettől még tele az internet a baromság cikkekel, hogy mennyiféle vitamin és ásványianyag található a mézben. Persze arról már nem írnak hogy mindegyikből csupán elhanyagolható mennyiség van benne.


Értem hogy örökéletet ad meg minden, de attól hogy egy blogger oldalon ezeket leírják még nem lesz igaz. Kutatást tudsz mutatni arról hogy valóban serkenti a sebgyógyulást meg az egyéb csodaszer hatásai is valósak?


Talán az egyetlen kézzelfogható dolog amit írtál az az hogy oligoszacharidokat is tartalmaz. Ezek is megtalálhatóak más közönséges ételekben mint pl a banán, paradicsom, hagyma. Sajnos nem találtam kutatást arról hogy mennyi kell ezekből a jótékony hatás eléréséhez, tehát elképzelhető hogy zöldég gyümölccsel bevitt mennyiség nem elegendő és ebben hasznos a méz.

2021. jún. 21. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
61%

#7

Kutatási cikket kértél? Tessék:

[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


Miért nem vagy képes elfogadni, hogy tévedsz?

2021. jún. 21. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Első cikkben már megint a polifenolokat nézték. Eddig sem vitattam hogy ezek baromi egészségesek. Azt vitattam hogy a méz az egyedüli és / vagy legjobb forrása ezeknek.


A sebgyógyulásnál külsőleg alkalmazták a mézet. A kérdező abban érdekelt hogy mit EGYEN.

2021. jún. 21. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

#9

Te már csak kötözködsz és kiforgatod a szavakat.

Ezt kérdezted: "Kutatást tudsz mutatni arról hogy valóban serkenti a sebgyógyulást"

Találtam. De most jönnek az újabb kérdések, mert meg vagy fogva, és próbálod menteni a menthetőt.


"A kérdező abban érdekelt hogy mit EGYEN."

Ezt is leírtam, hogy miért egészséges a TERMELŐI méz, nem a mindenféle nagyüzemileg előállított méz.


Sorry, eddig tartott a beszélgetés veled. Nagyon szegényes ember vagy, hogy nem tudod elfogadni, hogy másnak is lehet igaza rajtad kívül. Mindenre találtam választ, amit kérdeztél, ennek ellenére se vagy hajlandó beismerni, hogy tévedtél. De legalább a kérdező teljesen tisztában van azzal, hogy a méz mennyire egészséges, és mennyi jótékony hatása van.


Egyébként én csak annyit írtam a legelső kommentemben, hogy egyen egy kanál termelői mézet. Slussz, de te már magyarázkodtál, hogy miért ne egyen. Senki nem volt erre kíváncsi.


Kérdezd meg a háziorvosodat, vagy egyéb orvosi szakembert, hogy világosítsanak már fel téged, miért jó mézet fogyasztani. Napi egy kanál mézbe senki nem halt bele és nem is káros a fogakra nézve. De biztosan azért állítanak elő pl. Mézes negrót vagy mézből készített termékeket, mert annyira káros lenne.


A méz teljesen egészséges. C-vitamin is rengeteg gyümölcsben van, gondolom itt se akadnál fenn, ha példaként azt mondanám, hogy a citrus félék jó C-vitamin források. És nem kötnél bele, hogy na, soroljak fel még más C-vitamin forrást, mert te speciel nem szimpatizálsz a citrus félékkel.


Egyébként nem tudom, hogy mi a bajod a mézzel, hogy miért vagy ennyire ellene, biztos gyerekként trauma ért ezzel kapcsolatban, amit mai napig nem tudtál feldolgozni és cipelsz.

Kérdezz meg egy csomó szakembert, biztos nem fogják azt mondani, hogy ne egyél mézet.

2021. jún. 21. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!