Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » 15 éves vagyok és nemrég...

15 éves vagyok és nemrég diagnosztizálták, hogy cukor allergiám van, ami ekcéma formájában nyílvánosul meg. Bio életmodot szeretnék kezdeni! Az segíthet legyőzni ezt?

Figyelt kérdés
az orvosok mondták hogy van még esély hogy kinövöm, de no cukor!
2008. dec. 10. 23:20
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mindenképp segít, bajod nem lehet belőle, ha okosan csinálod. Arra gondoltál, hogy vegetáriánus leszel?


A vegi életmódot minden felvilágosult orvos támogatja, nem tudom, a te dokid miféle.


Egy rokonom is ekcémás, ő azt vette észre, hogy ha nem eszik állatot, szép a bőre. Amint eszik, újból előjön.


Nehéz lehet a cukrot elkerülni, a mesterséges édesítők pedig nem egészségesek. :( Cukor allergiáról még nem hallottam, de úgy tudom, hogy a csicsókaszirupot fogyaszthatják nyugodtan a cukorbetegek, mert édes ugyan, de nem a cukortól. Azért beszéld meg előtte az orvossal, nehogy bajod legyen, de ha "csak" ekcéma a tüneted, max. megfigyeled, hogy a csicsókasziruptól kijön-e vagy sem.


Jobbulást! :)

2008. dec. 11. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A bio életmód alapjában jó dolog. De megannyi vitamin is létezik erre. Barátomnak bevált az egyik cég.
2008. dec. 11. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Azt olvastam, hogy az allergiákat elég hatékonyan lehet kezelni homeopátiával. Nem tudom, hogy minden allergiára érvényes-e. Ezt a gyógymódot hivatalosan CSAK orvosok gyakorolhatják.


A módszerről: [link]

Orvos keresése a lakhelyeden: [link]

ÉS

[link]

2008. dec. 17. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
cukor, vagy tejcukor ????
2009. jan. 8. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
nád és a cukorrépa cukor:P
2009. jan. 8. 17:19
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz kerülni a cukrot, mert szinte mindenben van, még a felvágottak nagy részében is, ételízesítőkben, leveskockában stb. Csak akkor tudod kikerülni, ha elolvasod az apró betűket vásárláskor és csak olyateszel meg, amihez Te vásároltál be, menza, étterem, vendégség kizárt. Én Steviat használok édesítéshez, nagyon intenzív édes ízt nem lehet vele elérni, mert a túl sok keserű, de azért édes, reformboltokban árulják és tegnap vettem Xylitolt, de még nem próbáltam, mind a kettő növényi eredetű. Minden bio és egészséges dolog szörnyen drága, a DM-ben van néhány viselhetőbb árú cucc. Én más miatt igyekszem kerülni a cukrot és fehér lisztet, de az biztos, hogy az egészséges táplálkozással sokféle betegséget le lehet győzni vagy karban lehet tartani. Főleg bőrgyógyászati problémákat. Nagy kitartás és akaraterő kell, főleg az elején, de drukkolok, hogy erős legyél és meg legyen érte a jutalomként a gyógyulásod is.
2009. jan. 24. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm mindenkinek (naon aranyos vagy utolsó válaszoló):)
2009. jan. 25. 23:34
 8/8 anonim ***** válasza:
A cukorallergiának nincs köze a cukorbetegséghez??
2009. aug. 24. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!