Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hol tudok Szegeden cukor...

Fityuka kérdése:

Hol tudok Szegeden cukor beteg gyereknek "édességet" venni? létezik-e chocapic vagy nesquik pehely amit ehet? imádja még a nesquikes csokiport. 3 hete derült ki a betegsége. 9 éves

Figyelt kérdés
2011. szept. 9. 11:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Gabonapelyhekben nem vagyok otthon, de kekszek, csokik, cukorkák vannak, viszonylag nagy is a választék, szinte mindenhol van már manapság, Corában tuti vannak ilyen dolgok, a nagyinak ott szoktam vásárolni.
2011. szept. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszönöm.a tescoban találtam milkát,de a gabonapehely a kedvenc :(
2011. szept. 9. 12:11
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Csak annyit írnék, hogy a diabetikus cuccokat sem lehet mértéktelenül falni, akármennyire szereti, sajnos. Nagyon nézzétek meg, mennyi szénhidrátot visz be csokival, mert annyival kevesebb marad a normál kajáral, amiben hasznos anyagok is vannak, ami szükséges a fejlődéséhez. A csoki meg nem szükséges...

Pelyhet nem hiszem, hogy találsz, mert az édesítés nélkül is tömény szénhidrát.

2011. szept. 9. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

köszönöm

nehéz ezt megmagyarázni neki.

majd idővel okosodik

2011. szept. 9. 12:24
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

[link]

nézegess innen, és süssél neki valamit

zabpehely nagyon finom tud lenni kis gyümölcs, cukorpótló, kis olvasztott(diabetikus) csoki rá, kis fahéj, felfőzve egy-két nap és átszokik rá, lényeg hogy édesre csináld szóval édes gyümölccsel és mai belefér a diétájába és akkor megfogja enni

2011. szept. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszönöm
2011. szept. 10. 10:02
 7/8 anonim válasza:

Szia!

A csokipor helyett csinálj neki inkább Te kakaót, az szerintem sokkal finomabb lehet! A hideg tejbe kakaóport, és valamilyen édesítőt teszel (szacharin alapút, esetleg Steviát, vagy bármit, ami kéznél van, de vigyázz, hogy nem nagyon sokat, mert ezeket egyesek nagy mértékben keserűnek érezhetik...), és jóóó, sok időre beteszed a mikróba, vagy felfőzöd lábosban.

Régebben minden reggel ilyet ittam, de persze tudom, hogy idő is kell hozzá. Esetleg akár, ha reggelire szereti, előző este megcsinálni, és reggel csak melegíteni, ez megoldás lehet.

Gabonapelyhet nem nagyon ajánlok, az naaagyon sok szénhidrát, és még sohasem láttam diabetikusat belőle.

A sok cukorról, édesről azért le lehet szoktatni, ha te is mindig csak egy kicsit teszel kevesebbet a receptekbe a kajákhoz. Apum is cukros, még kicsi voltam, mikor kiderült, de egész jól tűrtük, hogy mi is kevesebb cukrot eszünk, mert nem mondták meg, és fokozatosan kevésbé érezni, így édesítőből is kevesebb kell.

Ajánlom még esetleg, hogy nézz utána akár paleo sütiknek, mivel azokban is nagyon kevés szénhidrát van, ráadásul nem fehérliszttel készülnek, így még barátságosabbak.

Hajrá a kisfiadnak!

2014. aug. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 MegaJani27 válasza:
Ha hízni akarsz, ott a hurka...
2016. dec. 29. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!