Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szeretnék választ kapni, hogy...

Szeretnék választ kapni, hogy mik azok a jelek amiböl konkrétan tudom, hogy cukor beteg vagyok? Mert nem tudom sokszor mire vélni a rosszul léteimet. Olyankor el önt a forroság, szédülök, és olyan idegessé vállok! 40 éves nő

Figyelt kérdés
2011. jan. 8. 09:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha elmégy az orvoshoz és csináltatsz egy vérképet, ahol a cukrot is nézik, máshogy nem tudsz biztosat.

DE a tüneteid NEM erre jellemzöek, a forróságérzet, idegesség, szédülés inkább a változókor (klimax) jele lehet - és ez elkezdödhet már 40 évesen is, de a pajzsmirigyszabályzás rendellenességei is hasonló tüneteket mutatnak.

Ezeket is egy egyszerü vérkép-vizsgálat kimutatja, menj el az orvosodhoz, és ott kapsz olyan választ, ami valakit is ér, itt csak tippelni tudunk.

2011. jan. 8. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A cukorbetegség legelső jele, a sok folyadék fogyasztása, és annak sűrű kiürülése, mármint a pisilés. A másik szájszárazság, fogyás, rossz közérzet, szédülés. Én amikor cukorbeteg lettem megittam egy nap egy kanta vizet és pisiltem egy vödörrel. Ez komoly. Igen vizsgáltasd ki magadat, az lesz a meghatározó, mi lehet a bajod igazán.
2011. jan. 8. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
60%
Ez klimax aranyom, nem cukorbaj..úristenn!!!
2011. jan. 8. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Én cukorbeteg vagyok már 19 éve.Kicsi voltam amikor kiderült,így nem emlékszem a tünetekre,de anyukám elmesélte,illetve az orvos is mondta,hogy mik lehetnek a tünetek.

Sokat iszol és pisilsz,fáradékony vagy,sokat eszel,hízol vagy fogysz,kiszáradhatsz,acetonszagú lehelet(aceton:kb olyan mint a körömlakk vagy a körömlakklemosó).

Ezek lehetnek a legfőbb tünetek.Mindenképp vizsgáltasd ki magad,kérj részletes laborvizsgálatot!Ez fontos!

2011. jan. 8. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!