Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Mi a hosszú, boldog és egészsé...

Mi a hosszú, boldog és egészséges élet titka a legújabb kutatások alapján, amik hitelesek, olyanok amiket lehet pótolni pótszerekkel vagy olcsóbb megoldásokkal vagy esetleg olyasmi, ami ingyen is van (FONTOS: NEM drog, NEM alkohol és NEM cigaretta)?

Figyelt kérdés
2021. dec. 10. 21:15
 1/9 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem pont a pótszerek kerülése a boldog élet titka. Az, hogy élsz és jól érzed magad, nem azon szorongsz hogy milyen külső segítséggel lehetnél boldog.

Nem vagyok szakértő, sem boldog. De legboldogabb akkor voltam, mikor felszabadultan és őszintén tudtam élni és nem aggódtam fölösleges dolgok miatt.

2021. dec. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
jaja, csak az ember mindig keres valamit, ami boldoggá tehetné, csak, hogy mi az azt maga sem tudja.
2021. dec. 10. 21:29
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Testi-lelki egészség együttese a hosszú élet titka.
2021. dec. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez a dolog nem így működik.

Semmi más nem kell hozzá csak jó genetika és szerencse.

Volt egy rokonom aki a napot sörrel kezdte és borral zárta a gyógyszereit is alkohollal itta le mégis 95 évet élt. Masik rokonom élettársa meg elszívott napi másfél doboz cigit mégis megélte a 88 évet.

Aztán mások akik egészségesebben éltek mozogtak nem ittak nem cigiztek meghaltak 60 évesen.

Ne próbáld a hosszú élet titkát keresni mert nem létezik.

Hozd ki magadból a legtöbbet mást nemigen tehetsz.

2021. dec. 10. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Hogy érted, hogy hozzam ki magamból a maxot?
2021. dec. 11. 00:01
 6/9 anonim ***** válasza:
Kérdező, azt jelenti, hogy tegyél meg minden tőled telhetőt, hogy pl. egészséges mozgásban gazdag életmódot folytas, és, hogy a lelki nyugalmad meglegyen. Ne stresszelj. Tehát légy boldog, örülj az életnek, gondolkozz pozitívan...stb. Tegyél meg mindent azért, hogy sokáig élj.
2021. dec. 11. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Tegyél meg mindent azért, hogy sokáig élj."

De momentán pont azon stresszeli magát, hogy talán nem tesz meg "mindent". :)


Kérdező, ne "mindent" akarj megtenni, ne legyél maximalista (ebben sem, meg másban sem). Épp elég, ha "elég jól" csinálod.


Egyébként meg a kutatások olyanok, hogy vagy az életnek csak egy nagyon apró szeletkéjére koncentrálnak (pl. azt vizsgálják, hogy jót tesz-e az egészségnek a kávé/banán/só/vörösbor/stb. fogyasztása vagy nem - és szinte mindenről azt hozzák ki, hogy bizonyos mértékben jót tesz, de nem szabad túlzásba vinni ;-) ), vagy nagyon tágan vizsgálják a dolgokat (pl. megnézik, hogy a 100 éven felüli emberekben mi a közös, és arra jutnak, hogy mind aktív, és nem stresszel fölöslegesen (ami kb. nesze semmi, fogd meg jól ;-) ), tehát sose az lesz a kutatás eredménye, hogy mi a "hosszú, boldog, egészséges élet titka", hanem csak valami részeredmény. Ha minél inkább képben akarsz lenni, akkor folyamatosan kell figyelni a kutatási eredményeket minden téren - de erre sem szabad rágörcsölni, hiszen előre tudható, hogy még a tudósok sem tudnak minden létező kutatási területet egyaránt figyelemmel kísérni, nem hogy egy átlagember.


Szóval csak lazán!

2021. dec. 18. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én is ezt célzom, a maximumot kihozni. Próbálok egészségesen élni, minőségi, feldolgozatlan kajákkal (amennyire tudom elhagyni a bizonyítottan káros ételeket), sportolni úgy, hogy az jól is essen. Igyekszem kerülni a stresszt, eleget aludni, időt szánni a hobbijaimra, barátokra, olvasásra. Olyan munkát végezni, amit nem utálok :)
2022. jan. 13. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Én csak a nagyszüleim példáját tudom leirni. 80 és 83 évesek. Káros szenvedélyuk sosem volt, viszont egészséges eletmodjuk sem igazán. Sok fehér kenyeret ettek, süteményeket, zsírosabb ételeket stb. Marha sokat dolgoztak, nagyapám mezőgazdaságban is. A test súlyuk is megvolt :) Mégis idáig elhuzták.
2022. ápr. 26. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!