Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Miert magas a koleszterin es...

Miert magas a koleszterin es triglicerid?

Figyelt kérdés
Aprilisi verkep kis elterest mutatott. Haziorvos : vagy gyogyszer vagy eletmodvaltas! Utobbit valasztottam: napi seta, elhagytam szinte mindent, szinte vegatarianus lettem / elotte se volt szalonna, kolbasz stb./ mostani verkepem meg magasabb erteket mutat! Ez most megis hogyan mukodik?

2022. okt. 18. 01:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy nem számít mit teszel, nem fog csökkenni, csak max. gyógyszerrel,nem képes lebontani a szervezeted.
2022. okt. 18. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Igen, az elsőnek igaza van. A férjemnek a koleszterincsökkentő 5 hónap alatt teljesen levitte a magas értéket.
2022. okt. 18. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Marad a gyógyszer. Én is így voltam. Viszont a gyógyszer remekül működött.
2022. okt. 18. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Életmódváltás akkor ér valamit ha elhízás miatt alakult ki és a trigliceridszint is magas a koleszterin mellett. Ha genetikailag magas a koleszterinem akkor a diéta hatására a tested kompenzál és még több termelődik. Csak gyógyszerrel csökkenthető. Illetve a táplálkozással és sporttal javíthatsz a HDL szinten.

Persze az se mindegy hogy milyenek az eredményeid. Ha éppenhogy csak a határérték felett van, akkor biztos nem szednék gyógyszert.

2022. okt. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
6,9 a koleszterin. 6,4 volt a dieta es mozgas elott! Ha elkezdem a gyogyszert azt allandoan szednem kell majd?! Erdekesek a valaszok. Ez szerintetek magas?
2022. okt. 18. 15:35
 6/12 anonim ***** válasza:
Csak addig kell szedned, amíg visszaáll. Utána elég az életmód váltás.
2022. okt. 18. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Kedves 6-os! 6 honapig zoldon es magokon eltem. Napi 40 percet setaltam, s magasabb lett az ertek. Se tejtermek se tojas. Amugy szuleimnek is mindig a hatar felett volt. Akkor marad a gyogyszer. Lehet, hogy 6 honap keves 30 ev utan?
2022. okt. 18. 16:56
 8/12 anonim ***** válasza:
De azt mondja #6-os, hogy először gyógyszerrel le kell vinni, utána életmódváltás. Megint megnőhet ugyan az érték, de akkor már elég lesz csak néha bevenni, úgy tudom van ilyen gyógyszer, nem feltétlen kellene egyfolytában szedni életed végéig, akár helyre is állhat, talán. Egyébként neked nem olyan magas, hogy aggódni kelljen egyelőre.
2022. okt. 18. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Életed végéig szedni kell. Én 25 évesen kezdtem. Ha abbahagyod, ugyanúgy visszaáll a magas koleszterinszint.
2022. okt. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

A koleszterinszintet az étkezési szokásokon túl genetikai tényezők, az életkor, túlsúly, a fizikai aktivitás hiánya, dohányzás, bizonyos gyógyszerek szedése, különféle betegségek (vese- és pajzsmirigybetegség) is befolyásolják. Első lépésként valóban az életmódváltás javasolt: rendszeres mozgás, fogyás (ha szükséges), dohányzás elhagyása, telítetlen zsírsavak fogyasztása, (mediterrán diéta) bevezetése. Emeli a koleszetrint a sok "nassolnivaló" is, pl. a műzli szelet (sok transz-zsír van benne), a chipssek, krékerek (hidrogénezett növényi olajat tartalmaznak), a hozzáadott cukorban bővelkedő édességek, kekszek, nápolyi szeletek stb.

Ha az életmódváltozás nem hoz eredményt szerintem is szedni kell a koleszterin csökkentőt. Először kevesbb mg-ost fogsz kapni.

Azt viszont kevesen tudják, hogy a statinok - némely esetben - izomfájdalmat, izombántalamt okozhatnak. Ilyenkor kevesbb dózist, vagy más fajta k.csökkentőt ír fel az orvos.

2022. okt. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!