Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Túl magas kálium szint esetén...

Túl magas kálium szint esetén mi a teendő?

Figyelt kérdés
Az orvosom azt mondta rendben van minden, de itthon nézegettem a leletet és a kálium szintem elég magas (8,4) eléggé idegesít, van valami kálium szegény diéta?

#diéta #Kálium szint
2023. aug. 21. 18:53
 1/8 anonim ***** válasza:

Szedsz esetleg vérnyomáscsökkentőt vagy vízhajtót?

Kicsit emeld meg a nátrium-beviteled (ne túlságosan, de melegben jól is jön) és fogyassz több magnéziumot, kevesebb banánt egyél.

2023. aug. 21. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem szedek semmit, magnéziumot igen, nem eszem banánt, fogalmam sincs mitől lehet és aggaszt ez eléggé.
2023. aug. 21. 18:59
 3/8 anonim ***** válasza:
Meg kellene ismételni a labort. Kizárt, hogy 8-as legyen a káliumod, azzal már halott lennél:D
2023. aug. 21. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hat ma vettek vert megint de tényleg aggódom hogy valami bajom van .
2023. aug. 21. 19:18
 5/8 anonim ***** válasza:
Hát és mennyi lett a mai? Ügyfélkapun lehet már fent van az eredmény.
2023. aug. 21. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem Magyarországon elek. Sajnos nem is hívott vissza az orvos nem tudom mikor menjek, mikorra lenne kész.
2023. aug. 21. 19:24
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz volt a vérvétel? Sokáig szorították a karod? Mert ha igen, akkor valszeg hemolizált a véred vérvételkor és azért magas.

Egyébként meg ha jól érzed magad, akkor ne aggódj, mert ha valóban 8,4 mmol/l lenne a káliumszinted, akkor nagyon rosszul lennél + egy ilyen magas káliumszint nem alakul ki olyannál aki egészséges és nem szed gyógyszert.

2023. aug. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Koszonom a válaszokat, nagyon aggódtam, sírtam mióta kiderült. Reméljük csak hibás volt a teszt, nem is nagyon emlékszem már rá 1jén vettek vért.
2023. aug. 21. 20:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!