Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Organikus multivitamint hol...

Organikus multivitamint hol lehet kapni?

Figyelt kérdés
2010. nov. 15. 19:47
 1/9 anonim ***** válasza:
59%
Organikus, azaz teljesen természetes vitamint csak közvetlenül a gyümölcsökből tudnak kivonni. Ezeknek az ára a csillagos ég, mert nagy mennyiségü gyümölcs kell az előállitásukhoz. A vitaminok azok vitaminok. Teljesen mindegy, hogy az organikus vagy előállitott vitamin, a szervezeted ugyanúgy használja fel őket, semmi külömbség nincs a hasznosulásuk közt. C-vitamint előállitanak ugy, hogy lemásolják a természet folyamatát: gabonákból(természetes alapanyagból) cukorral történő erjesztést követően lesz belőle C-vitamin, és igencsak hatásos, én és a családom is ezt szedem már jó ideje, és nem vagyunk már régóta betegek. Ha ez a válasz kevés, irj privát e-mailt, irok többet szivesen.
2010. nov. 16. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Bocs, a kérdésedre az interneten választ találsz, több cég is foglalkozik teljesen természetes készitmények forgalmazásával,csak kattints rá az organikus vitaminok-ra.
2010. nov. 16. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Már hogy ne lenne különbség köztük! Hülyeség, messze nem szívódnak fel ugyanugy! Az organikus vitaminoknak sokkal jobb a felszivódása, a szervezet a természetes forrásból származóakat veszi fel szivesen és könnyen. A mesterséges bevitel sokszor inkább megterhelő neki. Persze az ember azt hiszi bevettem a vitamint fú de jó lesz most nem lesz hiányom. Pedig a mesterségesnek csak kis hányada szívódik fel.
2010. nov. 22. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
72%
Előző válaszadó, légyszives mondd meg, milyen egy "mesterséges" vitamin! Én nem hallottam ilyenről, pedig vitaminokkal dolgozom. Pl. miből van??? Ha meg nem tudod, akkor kérlek ne okoskodj, mert másokat meg elijesztesz, és olyan leszel mint azok a mai orvosok, akik nem hajlandóak haladni a korral.....és nem tudják pl. hogy az E-vitamint ha ELÉGSÉGES!!!! mennyiségben szedi valaki, akkor meggyógyul a szivbetegsége! Ez a mennyiség akár 1200-1600 Ne is lehet!És teljesen mindegy hogy növényekből vonták ki, vagy éppen előállitották. Mert mint emlitettem fentebb, a vitamin az vitamin. Már Szent-Györgyi is megmondta, ezt jól jegyezd meg, hogy a vitamin olyan anyag, ami akkor okoz betegséget, ha nem esszük meg!
2010. nov. 30. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 kobralgin válasza:
Baromság ami az előző válaszadó írt. Igaz, hogy ez már régen volt, de akkor én most felvilágosítom mindenkit! A mesterséges vitamin abban különbözök a természetben megtalálható vitamintól, hogy nem veszi körbe egy fehérje burok, mint a természetest és ez miatt nem tud úgy felszívódni, mint a természetes. Tudományos könyvekben sokat lehet ezekről olvasni. Számokban a különbség a következő: a mesterséges vitamin mindössze 10-20%-a szívódik fel, míg a természetesé 80-90%-ban. Ha igaz lenne, hogy a természetes nem jobb, mint a mesterséges, akkor azt magyarázza meg valamelyik nagy okos, hogy miért kell 1000 mg-os C vitamint szedni naponta, hogy ha 2008-as EU-s norma szerinti RDA a C vitaminra vonatkozólag 80 mg, melynek max mivel vízben oldódó 2-3x-t lehet naponta bevinni. A válasz az, mert csak részben szívódik fel, nagyon kis részben. Jó minőségű vitaminok kaphatok több MLM rendszerben is, mint az Amway és az FLP. Az ő vitaminjaik alapanyaga organikus farmokon terem és így teljes mértékben természetesek. Hatóanyag+felszívódás tekintetében kell a vitaminokat hasonlítani nem pedig darab ár szerint. Erről tartok előadásokat, tudom miről beszélek. Egyébként kis utána járással minden megtalálható a neten is, amit írtam.
2012. márc. 29. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
80%

Kedves előző, amíg én a javasolt 60-80 mg C-vitamint szedtem, addig mindig beteg voltam. Lumbágó, állandó fejfájások, torokgyulladás, megfázás, izületi fájdalmak kínoztak, hiába szedtem egy csomó gyógyszert, hiába kenegettem magam különféle csoda-kencékkel, semmi sem használt. Kb. 9 éve találkoztam először a vitamin-témával, dr. Lenkei Gábor: Cenzúrázott egészség c. könyvének elolvasása kapcsán, és úgy döntöttem, kipróbálom a sokak által "mega-dózis"-únak nevezett állítólag "mérgező" vitamin összeállítást. Gondoltam, nekem már tök mindegy, úgyis meg kell műttetnem a gerincemet, mert addigra már állandósultak a fájdalmaim, sokat nem árthattam magamnak. Nekiláttam a vitamin-szedésnek, bár voltak kétségeim a hatalmas kapszulákat látva, de becsülettel beszedtem a javasolt adagokat.

Egy-két hét múlva már annyra jobban voltam, hogy megbeszéltem az orvossal, halasszuk el a műtétet, adok még magamnak egy kis időt. Persze a dokim kinevetett, azt mondta hülyeség az egész, csak bajt okozok magamnak, meg elkezdte nekem ecsetelni a zsírban oldódó vitaminok mérgező hatását, meg hogy a C-vitamintól vesekövem lesz....,a szokásos vészjóslatokat. Viszont egy idő után olyan mértékben elmúlt a fájdalmam, hogy el is feledkeztem a műtétről, majd kezdett minden bajom elillanni. Elmúltak a fejfájások, még influenza járványkor sem lettem beteg, magam is csodálkoztam rajta, mennyire panaszmentes lettem. Azóta, most már 9. éve nem jártam az orvosnál, megtanultam a leckét, hogy nem is fogok menni. Semmi értelme, hisz nem tudott segíteni rajtam, saját magamnak kellett lépnem az egészségem érdekében. Magam is úgy látom, hogy az orvosok zöme igazából csak a gyógyszeripar fizetett ügynökének tartja magát, robot módjára írja fel az éppen a legjobb jutalékkal kecsegtető gyógyszer fajtát, nem törődve azzal hogy a betegének mi lenne a jobb.

Persze te, kedves előző, aki tegnap 20.40-es vagy, te ezt nem fogod megérteni soha, mert nem mersz mást gondolni, mint ami megkövült a fejedben, nem mersz szembe nézni azzal a gondolattal, hogy talán félre vezettek bennünket. Mert azt a következtetést vontam le a saját példámból, hogy az embereket becsapják, nem mondják el nekik azt a tényt, hogy a hagyományos, sokszor veszélyes mellékhatásokkal bíró gyógyszerekkel történő kezeléseken kívül léteznek más, alternatív gyógyítási módok is, amelyek sokkal kíméletesebb módon, mellékhatások nélkül és ami a lényeg, sokkal eredményesebben tud segíteni nekünk embereknek. Sőt, ezekről még megpróbálják lebeszélni azokat akiket érdekel ez a verzió, megfélemlítik, félre tájékoztatják, hamis információkkal látják el őket.

Szerintem pedig nem az a lényeg hogy valaki melyik fajta táplálékkiegészítőt tudja megvenni, kifizetni, melyiknek az előállítási módjával ért egyet vagy sem, hanem ennél lényegesen fontosabb kérdés, hogy belássuk, ma már borzasztóan fontos hogy pótoljuk a hiányzó tápanyagokat a szervezet számára, mert a mindennapi élelmiszer-fogyasztás során már nem kapjuk meg a testünk-lelkünk részére nélkülözhetetlen anyagokat.

Látod, én és a családom már majdnem 10 éve élünk a szerinted "szintetikus" vitaminokon, és azért 10 év elég hosszú idő ahhoz hogy bebizonyítottnak lássam, nekem volt igazam.

2012. márc. 30. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Még egy dolog, az általad említett tudomány, már ne is haragudj, a gyógyszer-maffia által támogatott tudomány, persze hogy nem a vitaminokat fogja isteníteni, nem is ez a dolga. Már régen tudjuk hogy az orvosi egyetemek tananyagait a gyógyszeripar írja elő, semmi másról nem szól, mint a gyógyszerek használatáról. Egy ma képzett orvos nem tanul mást mint a betegségek gyógyszerekkel történő kezelését, semmit nem tanul az egészségről, és annak más, természetes módszerekkel történő megóvásáról. A megelőzés nem orvosi tananyag!!!! Abban nincs akkora üzlet, mint a gyógyszergyártásban. Egy orvos nem tud hozzászólni a vitamin-témához, mert összesen két hét van a tananyagban ahol említést tesznek a vitaminokról, azokról is úgy, hogy a túladagolás, mérgezés, veszélyes anyag!!!!! fogalom rögzüljön az agyukban.

Állítólag okos emberek mennek el orvosnak. Miért nem látja a többség át ezt az egyértelmű agymosást? Szerencsére egyre többen gondolkodnak már felvilágosult módon, és tesznek azért, hogy nekünk pácienseknek igazából tudjanak segíteni.

2012. márc. 30. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
80%

Nekem nem probléma ha lepontoztok, nem azért írok az oldalra hogy minél több pontot szerezzek, nekem elég ha egy-két ember elgondolkodik az írásaimat elolvasva.

Szép napot mindenkinek.

2012. márc. 30. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Fél évig foglalkoztam azzal, hogy kiderítsem, milyen vitamint szedjek ami nem kamu meg nem kőolajból kivont E vitamin stb... Olcsó János megoldások azoknak akiknek nincs pénzük a normális vitaminra azok nem azt mondom, hogy ne szedjék be a mesterségesen előállított vitamint hanem, hogy gyűjtsön az organikus fermentált kelátosított alapanyagokból készült vitaminokra, ha tényleg vitamint akar szedni és szeretné, hogy az úgy hasson ahogy kell...
2016. máj. 18. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!