Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Magyarországon lehet kapni...

Magyarországon lehet kapni organikus banánt?

Figyelt kérdés
Budapesten, Kecskeméten vagy egyéb városokban? Esetleg nagyobb áruházakba, Tesco, Auchan? Nemrég kezdtem el a 80/10/10 szerint étkezni és télen amikor nincs friss gyümölcs akkor a trópusi gyümölcsökre kell szorítkoznom. Örülnék neki ha itthon lehetne kapni.
2011. szept. 11. 11:11
 1/10 anonim ***** válasza:
57%
Már megint hülyítik az embereket!!!
2011. szept. 11. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Amerikában ennek nagy "divat"-ja van, ott lehet kapni.
2011. szept. 12. 10:15
 3/10 anonim ***** válasza:
Mivel messze vagyunk a banán termőhelyétől tuti, hogy nem lehet. Az is tuti biztos, hogy a déligyümölcsök mind kezelve vannak vegyszerrel.
2011. szept. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szia! Igen, lehet, mi mindig ezt veszünk, főleg mióta van egy immáron 20 hónapos kisfiunk, aki nagyon szereti. Az Intersparban találsz bio banánt, illetve egyéb bio gyümit, zöldséget (alma, paradicsom). Olvastam, hogy a nem bio banánokat hogyan kezelik és mit tartalmaznak, egy fotót is láttam, ahogy egy pasi egy nagy hegy banánon áll és dobálja. Hát, számomra ez elég meggyőző volt. Nem luxus és nem mánia a bio-t választani, ha megteheti az ember.
2011. szept. 13. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok, még annyit, hogy ráadásul Fair Trade (Méltányos kereskedelem) termék, úgyhogy ha ezt vásárolod, még segítesz is vele a hátrányos helyzetű termelőknek a déli országokban. Nem mindenki gondolkodik el az ilyesmin. Sajnos a legegyszerűbb lehordani azt, aki ez iránt érdeklődik. De az egyfelől butaságról és tájékozatlanságról is tanúskodik. Szóval, vegyél ilyen termékeket nyugodtan, ha megteheted anyagilag. Egyébként én pl. 1 kg biobanánt ott az Intersparban 599 Ft-ért veszek. Számomra ennyit bőven megér.
2011. szept. 13. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

En is hive vagyok az organikus termekeknek, viszont vannak gyumolcsok, amiknel felesleges kidobnod az extra penzt az organikusra.


Amit nyugodtan megvehetsz nem-organikusat:

Avocado, banan, kiwi, mango, papaya, ananasz - ezeknel a hej felfogja a vegyszereket, a gyumolcs husa belul erintetlen, igy szuksegtelen organikus verziot venni.


Amibol organikusat vegyel: barack, alma, eper, cserko, korte, szilva, narancs, dinnyek (bar az utolso kettonek is vastag a heja, megis beszivarog a gyumolcsbe a rovarirto)


Remelem segitettem.

2011. szept. 13. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én (utolsó előtti vagyok) még ezt a két cikket javaslom elolvasásra: [link]

[link]

2011. szept. 13. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ngyon szépen köszönöm a hasznos tanácsokat! :)
2011. szept. 14. 14:03
 9/10 anonim ***** válasza:
47%
Nagyon szívesen! :)
2011. szept. 15. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%

organikus = szerves

Hát szervetlen banánt nem hiszem, hogy lehetne kapni bárhol is, ugyanis szerves vegyületekből van összerakva, lévén korábban élő szervezet volt.

2011. szept. 18. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!