Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Van valahol az országban...

Van valahol az országban olyan óvoda, ahol bio kaját főznek a gyerekeknek? Külföldön van ilyen?

Figyelt kérdés
2010. nov. 28. 15:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

igen!

úgy ahogyan külföldön, úgy hazánkban is megoldható a magán-óvódákban.

2010. nov. 28. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
23%
Mégis hogyan gondolod ezt? Az óvoda nem azért van hogy egy szűlő egyéni elképzeléseit megvalósítsa. Ez a bio mánia nem ment el már az abnormális felé?
2010. nov. 28. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

bocsánat, talán rosszul fogalmaztam... lehet, nem kifejezetten bio, de rendes kaja legyen , normális alapanyagokból és főként a hús!!

30 éves vagyok, mi annakidején még normális húst kaptunk, viszonylag normális felvágottat, de a mai vizezett műhúsoktól rosszul vagyok. a gyerekemnek sem adnám.

egyébként nem kioktatást kértem, hanem választ vártam.

2010. nov. 28. 22:29
 4/11 anonim ***** válasza:
van az a pénz...
2010. dec. 4. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
Kedves 15:33! Nem az a természetes, ha valaki normális ételt kap? Nem az, hogy bio ételt kap? Akinek van erre pénze az egyen ilyet. A Lauder óvoda ilyen.
2010. dec. 5. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
sztem ez egyáltalán nem pénz kérdése. csirkét tartunk, disznóhúst, szalonnát, kolbászt , zsírt megbízható helyről vásároljuk háztól, olcsóbban, mint a bolti. Ez nem bio, de legalább hús! Zöldséget, gyümölcsöt is termelünk. Biopiacon vásárolt áru igaz, kicsit drágább, de ha azt veszed, hogy felvágottra, húsra, piára, cigire egyáltalán nem költünk, közel annyiból jön ki a háztartás, mint egy átlagcsaládé, évek óta így élünk, egészségesen!
2010. dec. 5. 22:28
 7/11 anonim ***** válasza:
Ne akarjál korán hülyét csinélni a gyerekedből, kapja még ezt eleget felnőtt korában. A gyerek így lesz ellenálló.
2010. dec. 6. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ez a Lauder tetszik, amúgyis utálom őket!!!
2010. dec. 6. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Vannak ilyen óvodák és bölcsödék, több is, a Biogaszto szállít nekik.

[link]


Egyébként az Egészségkonyha biokajáit is ők főzik.

Én ezt kipróbáltam, és nem szívesen ajánlom másoknak, legalábbis felnőtteknek nem. Azt nem tudom, hogy a gyerekkaja milyen.

A felnőtt kaja tömény szénhidrát. A zöldség minimális (pl. a levesben), gondolom, mert drága. Íztelen lében úszkál pár gyárilag összevágott kocka. A hús falatnyira összevagdosostt (hogy többnek lássék) és nagyon kevés. A nokedlivel, rizzsel (gondolom, ezek olcsók viszonylag) nem spórolnak. De pl. párolt zöldköret vagy saláta soha nem volt köretnek. A túrógombóchoz adott tejfölt vizezik! Soha nem láttam még ilyen híg tejfölt, kb. mintha tej lett volna, pedig vettem már biot is, nem csak a Danone-t ismerem. A főzelékük borzalmas volt, én nem adnám a gyerekem szájába (pedig óvodában biztos sok a főzelék.)

Mindez másfélszer annyiért, mint a nem bio kaja.


De a gyerekkaját nem tudom, milyen.

De ízlések és pofonok, lehet, hogy nektek bejönne, próbáljátok ki.

2010. dec. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Annak a válaszadónak üzenem, aki ellenzi a bio-kaját, hogy ő soha ne egyen olyat, mert nem érdemli meg . Hogy irhatsz ilyeneket, igenis okos a kérdező, én is odafigyelek hogy lehetőleg bio-ételeket vásároljak, mert nekem is fontos hogy a férjem, és a gyerekeim ne a mérgekkel teli élelmiszeripar által módositott ételeket egyék. Az egyszerü emberek még nem nagyon fogják fel annak a fontosságát, hogy ki kell zárni minden lehetőségét annak, hogy olyan ételnek nevezett műanyagokat együnk, amit az élelmiszergyártók juttatnak el a boltok polcaira. Én sem kérek belőlük, és én is inkább költök bio-cuccokra, mintsem cigarettára, italra, süteményekre, és még sorolhatnám az átlagemberek által vásárolt egészségtelen marhaságok sorát. Magam főzök naponta a családomnak finom, tápláló, és lehetőség szerint bio-alapanyagból igazi ételeket.
2010. dec. 14. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!