Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Az afrikai gyerekeknek miért...

Az afrikai gyerekeknek miért dudorodik úgy ki a hasuk?

Figyelt kérdés
2011. szept. 23. 15:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
mert fel vannak fújódva.
2011. szept. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
mitől?
2011. szept. 23. 15:36
 3/8 anonim ***** válasza:
68%
hát pont az éhségtől, nem a azért akkora a hasuk, mert tele zabálták előtte magukat
2011. szept. 23. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
14%
Chips, ropi, kóla. Tudod, ezek a mai fiatalok....
2011. szept. 23. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Gondoltam hogy nem azért mert jóllaktak. Akkor inkább úgy kérdezem, hogy hogy tud felfúvódni a hasuk az éhségtől? Az anatómiai magyarázatára lennék kíváncsi :)
2011. szept. 23. 15:46
 6/8 anonim ***** válasza:
11%
Mindig nagyokat lakmároznak,sztem ezért:)
2011. szept. 23. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Hasvízkór miatt. Orvosi nyelven ascites.

Ezek a gyerekek nem kapnak elegendő fehérjét. A fehérje pedig azért is kell, hogy a máj olyan fehérjéket állítson elő belőlük, amelyek az "érpályában tartják a folyadékot."

A fehérjék ugyanis vizet vonzanak magukhoz. Ha kevés a fehérje, akkor a folyadék szépen kimegy az erekből és felhalmozódik a szövetek között vagy a hasüregben.

El tudnám magyarázni kicsit tudományosabban is, de nem tudom mennyire vagy képben élettanból, így gondoltam az egyszerűbb változatot írom:D

2011. szept. 23. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Érthető volt így, köszönöm! :) Végre egy normális válasz.
2011. szept. 24. 10:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!