Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Mi ez az őrület most a KCI...

Mi ez az őrület most a KCI mentes só körül?

Figyelt kérdés
2010. dec. 13. 15:24
 1/7 anonim ***** válasza:
68%

Én is kaptam e-mailben egy hosszú "tájékoztatást", hogy a KCl-es só mennyire is rossz. Nem kell mindent elhinni, amit az ember e-mailben kap. A szervezetnek szüksége van káliumra és nátriumra is. Egyik nélkül sem élnénk. Mindegyik másra jó. Az a tanácsom, hogy mindenki egyen változatosan, hogy minden nyomelemből, és vitaminból eleget kapjon a szervezete, így nem lesz semmi baja. Semmit sem kell száműzni, csak meg kell találni az arany középutat.


Egy biológus

2010. dec. 13. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
a biológusnak az aranyközépút mondattal igaza van, de! nézzük már meg, mennyi sót eszik az átlag ember (minden felvágott, minden félkész-készétel, stb hemzseg a sótól)! ilyen tekintetben meg tényleg sok az a kálium, ami a szervezetbe kerül.
2010. dec. 14. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
81%
A konyhasó vegyjele NaCl. Az a baj vele, hogy minden hasznos ásványtól megfosztották, azaz finomitott, ugyanugy mint a cukror. Nincs a sóval semmi baj, ha nem a finomitott formáját eszed. A neve himalája só, tengeri só, ezeket nem finomitják, csak bányásszák, és kivonnják a tengervizből. Ezek igenis egészséges dolgok, enni kell őket, mert fontos ásványi anyagok vannak bennük. Az emberek tudatosan félre vannak vezetve, mert ha tudnák hogy mi jó nekik és mi rossz, akkor persze hogy senki nem a neki rossz dolgot választaná. Nincs senki, aki felvilágositaná őket az egészségesebb étkezés terén. És ez csak a só.... Hát még az olaj, a tej, a cukor, stb. fogyasztásával kapcsolatos tudnivalók.......
2010. dec. 14. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
41%
38-as igazad van, teljes mértékben egyetértek! adtam zöld kezecskét, mert látom a sok elkényelmesedett ember, megijed és leolt, ha fel akarod nyitni a szemük.
2010. dec. 15. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
35%
Köszi, igen, néha azt gondolom hogy nem is érdemlik meg hogy megtudjanak fontos dolgokat, de nem tudok az ellen tenni, hogy segiteni szeretnék. Azt figyeltem meg, hogy sok embert nem is érdekli a saját egészsége, jobban foglalkoztatja hogy mondjuk az autójának megadjon valamit, amitől jobban megy, elviszi márkaszervizbe, de az mellékes hogy Ő valami olyan üzemanyagot kapjon, amitől jobb lehet a teljesitménye. És ez egy kicsit elszomorit. De azért továbbra is szivesen válaszolgatok értelmes kérdésekre, meg kicsit vitatkozgatok is néha, hátha tudok ujat mondani valakinek.
2010. dec. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Hát igen, aki McDöncis (stb) kajákon él, lehet, hogy 1szer2szer le kell mondania, hogy megsózza az ételt vagy nem de szerintem ilyen "sómentes só : P " felesleges
2010. dec. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
sómentes só? mire gondolsz? :D
2011. jan. 1. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!