Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fluoridos fogkrém vs. Mentes,...

Fluoridos fogkrém vs. Mentes, melyik a jobb, és miért?

Figyelt kérdés
2011. szept. 2. 09:59
 1/7 anonim válasza:

Miért,van mentes is??

Egyértelmű hogy a fluoridos.

A fogorvosom azt mondta amikor kérdeztem melyik fogkrémet használjam:" tök mindegy,mert a fluorid a lényeg az meg mindegyikben van"

2011. szept. 2. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A fluoridmenteset elvileg azoknak találták ki, akik fluoridérzékenyek (a fogkrémben/szájvízben lévő fluoridtól begyullad és cafatokban foszlik le a szájnyálkahártyájuk), úgyhogy hacsak nem ebbe a csoportba tartozol, akkor ahogyan az első válaszló is írja, a fluoridos fogkrém, mert ennek az anyagnak döntő szerepe van a fogszuvasodás megelőzésében. Hiányában a fogzománc, de még a cement is rendellenes lehet.
2011. szept. 2. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom hogy a fluorid rákkeltő,és megbukott a jótékony hatását állító elmélet.A másik pedig hogy aki fluoridérzékeny annak sem szuvasodhat jobban a foga ennek okán!Akkor most hogy van?
2011. szept. 3. 07:43
 4/7 anonim válasza:
Csak megerősításképpen, én olvastam egy könyvben, hogy a fluoridos fogkrémben több a kár, mint a haszon. Hogy miért, azt nem tudom, majd utánazézek és írok egy privátot ha még érdekel. :)
2012. febr. 11. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Akkor vegyél gyógynövényeset
2013. dec. 10. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha mentes, akkor minek egyáltalán fogat mosni
2013. dec. 10. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 David82 ***** válasza:
Bioboltban lehet venni fluorid mentes fogkrémet okoskáim. Én csak olyat használok, azóta jobbak a fogaim.
2015. dec. 22. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!