Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » A narancs és a mandarin héja...

A narancs és a mandarin héja ehető? Vagy mérgező?

Figyelt kérdés
2010. dec. 22. 17:37
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
köszönöm : )
2010. dec. 23. 21:47
 12/15 anonim ***** válasza:
A fehér réteg tartalmazza a legtöbb bioflavonoidot állítólag,és ha ez így van mindenképpen nagy bűn ha kidobjuk!A bioflavonoidok fontosabbak a szervezetben,mint amennyit ma tudunk róluk.
2010. dec. 27. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:
A héja, a fehér résszel együtt ehető. Régebben szoktam úgy is enni a narancsot, mint az almát, azaz egyben, harapva. Sokkal zamatosabb, csak a kifolyó levével kellett vigyázni. (mellesleg a narancslevek, s a JAFFA nevű szörp is az egész narancsból készül) Mostanában sajnos a héját valóban kezelik valami vegyszerrel, hogy jobban bírja az utazást (nem értem, régebben gyorsabbak voltak a hajók?), s ez a csomagoláson rá is van írva. Ez általában valami ráfújt viasz, de más tartósítószer is lehet. Valószínűleg nem mérgező és nem felszívódó, tehát lemosható róla. Ha nem így lenne, elvileg nem lehetne forgalomba hozni, ugyanis a csomagoló anyag sem tartalmazhat mérgező elemet, nem hogy egy gyümölcs héja. Azért írtam ennyi elvileget, mert kis hazánkban sokszor más a rendelet, és sajna, más a gyakorlat.
2010. dec. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
én ugy tudom, hogy a déligyümölcsök héja alatti fehér rész tele van bioflavonoidokkal, amik rák-megelőző hatásu anyagok, nagy szükség lenne rájuk, csak az a szomorú tény, hogy azok a gyümölcsök amik nem bio-termesztésüek, azok inkább mérgezőek mint jók, ugyanis a vegyszert lesikálni sem lehet a héjról, mert az, mint a bőrünkön keresztül is, felszivódik a héjba, és nem eltávolitható sajnos. Ezért kell törekedni arra, hogy bio minőséget vásároljunk ha a héját is el akarjuk fogyasztani ezeknek a gyümiknek.
2010. dec. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
A horvát meg az olasz narancsot mandarint nem hajókon érlelik, csak annak is megvan a szezonja, amikor még friss
2011. febr. 19. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!