Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Henna hajfestékből lehet...

Henna hajfestékből lehet sötét barna hajat csinálni? Vagy csak vöröset?

Figyelt kérdés
Válaszaitokat előre is köszönöm! :)
2011. márc. 16. 21:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Lehet még szőkét is (halál komolyan),nézz utána a neten!
2011. márc. 17. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

szőkét nem lehet! a henna alapvetően vörös, lehet sötétíteni, indigó, kávé feketetea segítségével, de mindig lesz egy kis vöröses tónusa.


világosítani is lehet egy kicsit sáfránnyal, kamillával, kurkumával, de szőke sose lesz! az csak szintetikus festékkel megy. van egy olyan növény, ami az ősz hajat "szőkésíti" az a cassia.

2011. márc. 18. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szőke tényleg nem lesz.Én is diófalevél,szegfűszeg,erős fekete tea és kávé,nameg holland kakaó forrázatával kevertem,így olyan barnás-vöröses lett.És bár a henna állítólag nem kopik csak lenő,az enyém minden hajmosásnál barnábbra enyhül.Ha sötét a hajad,az én akciómmal lehet,hogy sikerülne a sötétbarna,de inkább a hennázás utáni indigóval festést javasolnám(azért külön,mert elvileg az indigónak kell a henna alap,és együtt keverve nem tuti,hogy ugyanolyan szépen megfogja.Állítólag az sem mindegy meddig dunsztolod a fejedet a festékben.Én úgy 9 órán keresztül hordoztam a turbánt:)
2011. márc. 26. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Az alaphajszínedtől függ. Én sima vörös hennás festékkel festem. Eleinte (amikor még volt rajta vegyi festék is) vörösre fogta be, aztán folyamatosan növesztettem le. Ma már nincs vegyivel festett rész. Most barnára festi, az ősz hajszálakat pedig világos vörösesbarnára. Olyan, mintha melíros lenne.

De a növényi hajfestékek több árnyalatban kaphatók.

Szőkíteni csak őszt és szőkét lehet. Csak befesti a hajszálakat, nem szívja az alaphajszínt.

2011. márc. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!