Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Az jó vagy rossz, ha egy nap...

Az jó vagy rossz, ha egy nap rengeteget iszom?

Figyelt kérdés

az a rengeteg kb. 6 liter/nap

Sportolok sokat és még csak 16 éves vagyok, és nem tudom, h nem káros-e ilyen sokat innom.


2009. márc. 8. 20:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
78%

1.) Ami mérhető azt meg kell mérni, tehát, ne kb. legyen!

2.) Ha valóban 6 liternyi, akkor irány az orvos, mert lehet diabetes mellitus, vagy insipidus! (Magyarul cukorbetegség gyanús)

2009. márc. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
de nem mindig azért iszom, mert szomjas vagyok... Akkor úgy teszem fel a kérdést, hogy Jó-e sokat inni, vagy rossz?
2009. márc. 8. 21:11
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem eszel sok sót? Sok finomított élelmiszert, édességet, gyorséttermi kaját?


A vízszükségleted attól függ mennyit sportolsz, iszol, mennyi sót fogyasztasz, mennyi a friss és nyers gyümölcs és zöldség aránya az étrendedben. Utóbbi kettőt ha növeled kevesebb vízre lenne szükséged.


Mindazonáltal napi 6 liter még nem extrém. De pl. napi 4 liter víz az már teljesen OK.

2009. márc. 8. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
És arra mi a válasz, hogy Jó-e ha az ember sokat iszik, vagy nem jó?
2009. márc. 9. 18:09
 5/14 anonim ***** válasza:
82%
Hát a normális, sőt az ajánlott az napi 2,5 liter de hallottam olyanról hogy egy nő 17 liter vizet megivott és meghalt. De szerintem egy kicsit sok az a 6 liter ha csak úgy magadtól iszod és nem mert szomjas vagy.
2009. márc. 9. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
82%

Látod, a kérdésedre nem lehet egyenesen igennel vagy nemmel válaszolni. De ha az átlaghoz viszonyítjuk, akkor igen, sok.


Mert sok mindentől függ, s mindenkinek igazat írt. Sőt, még attól is függhet, hogy hány kg-os vagy!


Egy átlagember napi 2-2,5 L-nél többet nem igen iszik meg, sajnos sokan ennyit sem bírnak tudnak meginni.


Figyelned kellene azt is, hogy milyen sűrűn kell menned wc-re emiatt. Mert ha rendesen dolgozik a veséd, akkor ott is sűrűn elő kell fordulnod. Viszont a vesének az sem jó, ha folyamatosan maxon kell dolgoznia.


(Bocs, a következő megjegyzésért: Ha azt nézem, hogy egy erős alkoholista megiszik ennél több sört-bort, stb-t is naponta…. akkor nem sok a vízből.)


De szerintem is mindenképpen fordulj orvoshoz min. egy vérkép vizsgálat erejéig.

2009. márc. 10. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Jó.

Röviden jó, ha sokat iszol.

2009. márc. 20. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
51%
az nem baj,mert minden nap egy ember kb 2 l vizet kellene megigyon hogy a sejtjei ne szaragyanak el...
2009. márc. 21. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ mit sportolsz és mennyit és hogy pihenő napokon is iszol-e ennyit (már ha van ilyen). De ha nem zavar téged hogy sokat kell WC-re járni és tiszta víz akkor gond nem lehet belőle én sokszor leöntök 1,5 liter vizet egyszerre mert jól esik. :)
2009. márc. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy probléma lenne, legalább megdolgoztatod a veséidet és így kimosódnak.

De ha nem leltél itt megnyugtató válaszra, mivel orvosok nem vagyunk, akkor egy kardiológust, vagy csak a körzetidet kérdezd meg, ingyen van, és megnyugodsz.

2009. ápr. 10. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!