Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen rossz hatásai lehetnek?

Milyen rossz hatásai lehetnek?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy értelmetlen kérdést teszek fel, de erősen foglalkoztat. Amikor az alkalom, ruházat és mozgás/férőhelyem engedi, törökülésben ülök vagy fél lótuszülésben. Reggelinél, ebéd... sőt mostanság már az egyetemen előadások alkalmával is így ülök ha nem túl zsúfolt az adott sor. Az lenne a kérdésem, hogy ez okoz valamilyen bajt a későbbiekben? Mert töröküléskor gondolom nem jut mindig elég vér a lábakba ezt érzem is néha, de egy gyors nyújtózkodással ismét órákra képes vagyok így ülni... Trombózis, vagy visszér? Vagy esetleg súlyosabb gondok is előjöhetnek, ha továbbra is így ülök? Ezt csupán kíváncsiságból kérdezem - még nincs baj, de ha lenne valami ilyesmi, akkor jobb ha leszokatom magam róla.

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!



2011. okt. 28. 21:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha egészséges vagy,és TUDSZ törökülésben ülni,akkor semmi bajod nem lehet,a szervezeted jelzi úgy is!Gondolom sétálsz,sportolsz,"normálisan" élsz,így nem kell aggódni!Ezek az ér betegségek,meg mind nagyrészt genetikai tényező is!
2011. okt. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Ezzel sajnos én is így vagyok... Imádok így ülni, nekem ez sokkal kényelmesebb, mint ha "rendesen" ülnék... Bár apukám mindig azt mondja, hogy nem jut elég vér a lábamba, és hogy ez milyen egészségtelen, meg a későbbiekben bajom lesz ebből... Szóval biztos, hogy nem egészséges, próbálj meg te is átállni a "rendes ülésre" .:)

17/L

2011. okt. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
a seiza ülés nem adja? jobb lenne, mert nem mondom, hogy biztosan trombózist fog okozni, de azért napi rendszerességgel évtizedeken keresztül eléggé orosz rulett.
2011. okt. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én meg itthon nem vagyok képes normálisan ülni, guggolok, vagy összevissza felrakom a lábaimat.

Biztos roh@dt egészségtelen, pl. az izületeknek.

2011. okt. 28. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem, ha kényelmes, akkor nem okoz különösebb gondot. Én sem bírok hosszan "normálisan" ülni. Valahogyan magam alá kell hajtogatnom a lábaimat. :) És ezt több mint tíz éve így csinálom, de semmi gondom nem volt belőle.
2011. okt. 29. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%

Jut vér a lábadba, az artériák mélyen az izomszövet alatt, a csontok mellett futnak, ráadásul a combartériát elnyomni nem egyszerű dolog. Ha meg nem jut vér azt érzed úgy is...

Én is így ülök, és a buddhista szerzetesek napokat ülnek végig így, szóval kétlem, hogy ártana.

2014. jún. 30. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekkoromtól kezdve - amikor csak lehetőségem van rá - én is mindig így ülök, momentán is éppen törökülésben vagyok a laptop előtt. Eddig semmilyen negatív hatását nem vettem észre (ha egyáltalán van neki), sőt, számomra ez kifejezetten kényelmes, lazít, nyújt.

...ha ártalmas lenne, nyilván a buddhisták sem alkalmaznák. ;)

40/N

2015. febr. 18. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!