Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Ha a májamat segítem, szebb...

Skarma kérdése:

Ha a májamat segítem, szebb lesz a bőröm?

Figyelt kérdés

Enyhén pattanásos az arcom, de nagyon tud zavarni. A máj ugyebár a bőrért is felelős, tehát ha azt ,,felturbózom", az hat az arcomra is, ugye?

Bár nem iszom alkoholt és nem eszem húst, de néha a kaja mellé cukros gyümölcslevet iszom, és ugyebár az is erjed odabent... (Kiskorában apámnak attól volt májduzzanata, hogy sok lekváros kenyeret evett). Most májteákat iszom.

Szerintetek?

Mivel segíthetem még a májamat? (a gyümölcsléről leálltam)


2011. júl. 13. 16:55
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:

A máj nagy részét kitevő hepatocyták feladata az epe termelése, a szénhidrát-anyagcsere egyensúlyának biztosítása, a zsírok (lipidek) és a zsírokat szállító fehérjék képzése (szintézise), a koleszterinképzés, véralvadási faktorok, és sok más, egyéb fehérje képzése.


Mi köze van a bőrhöz?

2011. júl. 13. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 A kérdező kommentje:
Nos... én úgy tudom, hogy az felel a bőrért. Akinek gond van a májával az ekcémás, kiütéses, stb....
2011. júl. 13. 17:06
 3/40 anonim ***** válasza:
A máj a lebontásért felel, nem a bőrért. Szép lesz a bőröd, ha sokat iszod és ápolod, ennyi.
2011. júl. 13. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
Folytatva az előzőt, a májnak a cukorhoz sincs sok köze, mertha az erjed, akkor a bélben erjed. Az meg egyenesen marhaság, amit apádról mondasz, ahhoz kilós mennyiségben kéne lekvárt zabálni, és még akkor se a mája menne tönkre elsőre/csak.
2011. júl. 13. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 A kérdező kommentje:
De a kínai orvoslás 5000 éve így tartja, hogy a máj a bőrért is felelős.
2011. júl. 13. 17:45
 6/40 anonim ***** válasza:
Hiszel a sok sárgának? :D Szerinted miért sárga a bőrük? :D
2011. júl. 13. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 A kérdező kommentje:
De egészségesebbek mint mi. Tiszta a bőrük, csillogó, dús a hajuk...
2011. júl. 13. 18:23
 8/40 anonim ***** válasza:
A máj az anyagok lebontásához kell, nem a bőrhöz. Igyál eleget és ápold, ennyi az egész. Amúgy már láttam szörnyű hajú, száraz bőrű kínait :D
2011. júl. 13. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
73%

Lehet, hogy van, aki nem hiszi el, de tény és való, hogy a máj tisztítása jót tesz a bőrnek. A máj az a szerv, amely megtisztítja a szervezetet a mérgező anyagoktól és elraktározza. A bőr is segít a méreganyagok eltávolításában.

Van egy roppant jó májtisztító módszer, több leírást is találsz a neten. Keserűsó, grapefruit, olivaolaj kell hozzá. Írd be ezeket a szavakat a keresőbe, és bőséges találatod lesz.

Én már háromszor végigcsináltam ezt a kúrát, döbbenet, hogy mi távozott a májamból még a harmadik alkalommal is!

A bőröm is határozottan szebb, frissebb lett tőle, bár én pattanásos nem voltam.

Van még egy módszer, ami a pattanásos bőrt szépen rendbe hozza, de az csak azoknak való, akik nyitottak és nem kezdenek el azonnal fujjogni.

Próbáld ki mindenesetre a grapefruitos májtisztítást, mindenképpen hasznos lesz!

2011. júl. 13. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 A kérdező kommentje:
Köszönöm az első hasznos választ :)
2011. júl. 13. 21:06
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!