Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Ha a májamat segítem, szebb...

Skarma kérdése:

Ha a májamat segítem, szebb lesz a bőröm?

Figyelt kérdés

Enyhén pattanásos az arcom, de nagyon tud zavarni. A máj ugyebár a bőrért is felelős, tehát ha azt ,,felturbózom", az hat az arcomra is, ugye?

Bár nem iszom alkoholt és nem eszem húst, de néha a kaja mellé cukros gyümölcslevet iszom, és ugyebár az is erjed odabent... (Kiskorában apámnak attól volt májduzzanata, hogy sok lekváros kenyeret evett). Most májteákat iszom.

Szerintetek?

Mivel segíthetem még a májamat? (a gyümölcsléről leálltam)


2011. júl. 13. 16:55
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:

Utolsónak: kérlek, gondold előbb végig, hogy amit "nevetséges"-nek nevezel, arról van-e elég információd. A cukorbetegségnek 2 fajtája van, közismert nevén a "fiatalkori" és az "időskori". Amit írsz, az a fiatalkorira igaz.

Az idősebb korban fellépő diabétesz mellitus betegek szervezete elegendő inzulint állít elő, a baj csak az, hogy ez az inzulin nem jut el a sejtekben lévő és e célt szolgáló receptorokhoz.

Ez a változat gyógyítható pl. Gerson-terápiával (ez egy speciális táplálkozási program) és jóga terápiával is.

2011. júl. 19. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
70%

Ne keverjetek a szezont a fazonnal. Ha valakinek hianyzik valamelyik szerve, vagy vegtagja, valoszinu nem tudja vissza noveszteni :)

De ha valakinek leall az inzulin termelese, igenis lehetseges hogy eletmod es etrendvaltoztatasnak koszonhetoen a szervezet helyreall es ujra elindul az inzulin termeles. Tudom, mert vannak emberek akik igy kuzdottek le a cukorbetegseguket, vagyis gyogyszerek nelkul :)


Szep napot!

2011. júl. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:

A válasz megírásának időpontja: tegnap 22:26, orvostanhallgatónak:


Köszönöm, hogy abbahagytad a lehülyézést!

Az úgynevezett alternatív gyógyászat nagyon széleskörű, kezdve a több ezer éves ajurvédikus, és ősi kínai gyógyászattal, egészen a modern természetgyógyászati módszerekig. Valóban sok olyan módszer van, ami a szervezet öngyógyító képességét, immunrendszerét erősítve általános jótékony hatással bír.

De nem volna szabad kuruzslásnak tekinteni mindezt, mint ahogy a szakértő orvosokat sem szabad egy kalap alá venni a műhibákkal halált okozó orvosokkal.

Míg nektek az egyetemen az alternatív gyógyászatnak csak az árnyoldalait mutatják be, én elsősorban olyanokkal találkozom, akiknek a gyógyszeres, allopátiás orvoslás nem segített, sőt rontott az állapotukon viszont természetes módszerek segítettek. Ezt a részét érthető módon számotokra nem hangsúlyozzák...

2011. júl. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
Van e elég információm? Csak szimplán cukorbeteg vagyok és tudom, hogy ami nincs, az nincs. A szervezet meg nem fogja azt termelni, amit már nem tud egy betegség miatt.
2011. júl. 20. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
Igen, annyit tudtál, hogy a Te "fiatalkori" cukorbetegségedre mi a jellemző. De most már tudod, hogy a cukorbetegségnek van a tiédtől eltérő változata is.
2011. júl. 20. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
Basszus -.- Szerinted nem tudtam, hogy két típusa van? Ne nézzél már hülyének, nem téged köteleztek kétmillió előadásra a cukorbetegségről.
2011. júl. 20. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
A fő dolog, hogy a cukorbetegség NEM gyógyítható, se az egyes, se a kettes. Nehogy már máshogy étkezzél és akkor jó lesz. A kettesnél elfáradnak az inzulint termelő sejtek, azokat az életben rá nem bírod, hogy termeljenek megint inzulint, amikor az ember elrontotta a rengeteg szénhidráttal.
2011. júl. 20. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:

Személyes ismerősöm is gyógyult meg 2-es típusú cukorbetegségből, tehát meg lehet gyógyulni. Őt speciel már 4 millió gyógyszergyártók által szponzorált előadás sem győzi meg arról, hogy lehetetlen, ami vele történt.

Szíved joga, hogy 2 millió 1-edik előadásként ne menj el olyanra, amely megrengetheti a betegség gyógyíthatatlanságába vetett hitedet.

A leghíresebb beteg, aki Gerson terápiával 2-es cukorbetegségből gyógyult, a világhírű orvos, Albert Schweitzer. Róla pl. nehéz azt állítani, hogy nem is volt cukorbeteg, csak azt hitte; illetve, hogy nem is gyógyult meg, csak azt hitte:-))


Végül elnézést kérek a kérdezőtől a sok OFF-ért, ígérem, cukorbetegség ügyben nem írok többet, hiszen a kérdése arra vonatkozott, a máj tisztítása segít-e szebbé tenni a bőrt. Neki üzenem még, hogy a Gerson terápiának is van olyan eleme, amely a máj tisztítását célozza, a kávé beöntés. Ezeket a szavakat a keresőbe írva található róla anyag a neten, de még érdemesebb megvenni Charlotte Gerson: Gerson-terápia című könyvét.

2011. júl. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:

gyógyszergyártók által szponzorált előadás? haha nagyon vicces, tudod vannak diabetikus nővérek, ők a tudásokat mondják el, nem azt, amit a gyógyszergyártók hirdetnek

Akkor is tartom, hogy nem lehet meggyógyulni belőle, szimpla biológia. Csak sok emberrel elhitetik, hogy jó sok pénzért megveszik a dolgokat és meggyógyulnak tőlük.

2011. júl. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:

A válasz írója 74%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 13:27


Amig ilyen makacsul hiszel a gyogyithatalansagban, addig nem is fogsz meggyogyulni. Tudod, igaz meg csak 30-on tul vagyok, talalkoztam sok cifra emberrek, sok cifra korsaggal es sajat tapasztalatom, es az o tapasztalatukbol mondom, hogy lehetetlen NINCS.

Korlatot csak te szabsz sajat magadnak azaltal, hogy csakazertis elzarod a lehetoseget annak, hogy esetleg meggyogyulj.

Senki nem keri toled, hogy hidd el amit ok allitanak, hanem csak azt szeretnenk, hogy legyel egy kicsit nyitottabb a vilag es a sajat tested elkepeszto kepessegei fele.

2011. júl. 20. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!