Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ezzel nagyon leépítettem a...

Ezzel nagyon leépítettem a májamat/ gyomromat?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok. volt egy időszak kb fél éve mikor volt egy nagyon fájó gyulladt fogam hátul. én erre kb. egy hónapig szedtem különféle fájdalomcsillapítókat, paracetamol, ibuprofen tartalmúakat, naponta vagy 2 szemet. tudom hogy ezek hosszútávú használata tönkrevágja az ember máját, gyomrát, rászántam magam azóta a fogászati kezelésre, ki is húzták a fogam, nincs vele szerencsére panaszom azóta. viszont nem tudom hogy ezzel hogy egy hónapja legalább szedtedm ezeket nagyon lerombolhattam magam? nincs semmi panaszom, inni is ritkán iszom és keveset, de attól hogy nem érzem még ugye csökkenhetett a teljesyítménye. szerintetek?
2009. aug. 3. 15:53
 1/2 anonim ***** válasza:
A máj szerencsére gyorsan regenerálódik, ha nem mérgezed tovább magad, a gyomorodon pedig észrevennéd, ha baj lenne.
2009. aug. 3. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A leírt gyógyszerek ne veszélytelenek, de az egy hónapon át való szedésük még nem okoz maradandó károsodást szerencsés esetben. Úgy értem akkor, ha nem járultak hozzá súlyosbító tényezők. A szervezet fiatgal korban viszonylag hamar regenerálódik. Tartózkodj a tartósítószerektől, az alkoholtól/!!!/, ne mérgezd magad tudatosan. A biztonság kedvéért elmehetnél egy májfunkció vizsgálatra, hogy megnyugodj. Persze csak akkor, ha a háziorvosod is javasolja.
2009. aug. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!