Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Egy 12 éves lánynak egy nap...

Egy 12 éves lánynak egy nap mennyi kalóriát kell fogyasztania? (max. )

Figyelt kérdés

Sziasztok!

12 éves vagyok lány vagyok,156 cm és 53 kg.

Nem vagyok túlsúlyos véleményem szerint de azért egy nádszál sem.

Van egy nem is kicsi úszógumim,amit még a szülinapom előtt szeretnék eltüntetni.

Nem fogyókúrára gondolok,mert sokan mondták,hogy még fejlődésben vagyok,ezért nem szabad.

Csak kíváncsi lennék,hogy egészséges étkezés mellett és heti 2-szeri sporttal letudnék-e fogyni,mondjuk 3-4 kg.


Mert eddig egy nap alatt 2 liter ice teát,2 nagy tál tésztát,egy csomó cukrot és csokit ettem.

Viszont úgy gondolom ezen változtatni kéne.


3 hónapom van,hogy leadjak 3 kg-ot.

Sikerülhet ?


Mennyi kalóriát kéne ehhez fogyasztanom ?

Mert én úgy kb. 3000 kcalt eszek egy nap.

Tudom,hogy sok :(


2011. okt. 23. 12:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
12%

1500-1800 kalória kb.

de ha simán elhagyod a cukros italokat meg a rengeteg szénhidrátot már az is tök jó és látványos eredményt érhetsz el.

én tavaly nyáron lefogytam úgy sport nélkül 8 kg-ot 3 hó alatt h reggel ettem 2 szendvicset barna kenyérből,tízórai ,uzsi zöldség és gyümölcs,ebédre meg főtt étel (1 tányér,ami lehetőleg kevés szénhidrátot és zsírt tartalmazzon),vacsira meg szintén szendvics.

2011. okt. 23. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Rendben.

Köszi.

2011. okt. 23. 12:52
 3/13 anonim ***** válasza:
szívesen.
2011. okt. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
0%
Jössz randizni?:D
2011. okt. 27. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ha rendszeresen és sokat sportolsz (intenzív izommunkával), és aktív életet élsz, akkor nem is biztos, hogy olyan sok az a 3000 kcal. Inkább a túlzott szénhidrátfogyasztáson kellene változtatnod (mellesleg az egy csomó energiát jelent a táplálkozásban - tehát az energiabevitel is csökkenne).
2011. okt. 27. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
szerintem egy 12 éves lánynak nem kéne még ilyenekkel törődnie.hacsak nem vagy túl sújos
2011. okt. 28. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
nagyjából 1500 az jó.
2011. okt. 29. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 eszta41 válasza:

Nem hiszem, hogy annyira a kalóriákat kéne számolnod, így könnyen áteshetsz a "túloldalra"

Az étrendedet kéne egy kicsit megváltoztatni, a szükségtelen dolgokat pedig elhagyni. Nem azért, hogy fogyj, hanem azért mert hosszútávon ártanak. Gondolok itt ice tea, cukor csoki...A tea helyett ásványvíz, csoki, cukor helyett gyümölcs, vagy egy pohár gy.joghurt. És a napi 2 nagy tál tészta... hát ez helyett változatos étrend, amiben persze tészta is lehet.

2011. nov. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
Én is egy 12 éves lány vagyok 153 cm/45kg, én egy nap 1500 kalóriánál többet soha nem eszem.Naponta negyed/fél órát gyalogolok.Nem iszom semmiféle édes üdítőt,nem eszem kenyeret és tésztát.Viszont sütit szoktam enni pl.túrótorta ami véleményem szerint nem olyan édes.A húsokhoz nem szoktam enni köretet(rizs,krumpli)ehelyett inkább eszek egy salátát.További sok sikert kívánok!:)
2012. szept. 19. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:

én 900-1200 kcal-t fogyasztok el egy nap.

12/L (153 cm, 39 kg)

2013. márc. 5. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!