Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Mennyire vélitek igaznak?...

Mennyire vélitek igaznak? (candida gomba)

Figyelt kérdés

[link]


Mi bizonyított a Candida elleni diéta eredményességéből?

A Candida elleni diéta alkalmazhatóságának, hatásosságának kérdése jelenleg vitatott. Meglehetősen kevés jól dokumentált vizsgálat foglalkozott eddig e kérdéssel. Vannak olyan szerzők, akik szerint a Candida-hiperszenzi-tivitási szindróma nem létezik, a gombaellenes diéta nem tünteti el a Candidát.(10)

Bizonyos állatkísérletek során (egereken) azt találták, hogy finomított szénhidrát nagy mennyiségű fogyasztása esetén a Candida elszaporodott a bélrendszerben. Emberi vonatkozásban ismeretes egy huszonnyolc egészséges embert magában foglaló felmérés. A kísérlet során megállapították, hogy a finomított szénhidrát fogyasztása és a Candida előfordulása (szájüregben, illetve székletben) nem mutatott összefüggést. Nagy cukortartalmú étrend alkalmazása után nem találtak több Candida-pozitív személyt, de olyan személyeknél, akiknél a szájüregi Candida-szám eleve nagy volt, a széklet Candida-tartalma növekedett. A szerzők szerint további vizsgálatok szükségesek annak tisztázásához, hogy a finomított szénhidrátok fogyasztásának visszaszorítása csökkenti-e a Candida-számot a Candida-fertőzötteknél.(11)

A tej és tejtermékek fogyasztása csökkentésének, kiiktatásának a hatása ugyancsak kérdéses a Candida-fertőzötteknél. Egy vizsgálat szerint a kevesebb tejet fogyasztó nők között gyakrabban fordult elő Candida okozta vulvovaginitisz.(9) A Lactobacillus aci-dophilus-tartalmú joghurt napi fogyasztása csökkentette a hüvely Candida-fertőzésének előfordulását. (6)


Összegzés

A Candida elleni diéta hatásosságát még nem bizonyítják megfelelő vizsgálatok. A diéta szakszerűtlen alkalmazása, a túlzott szénhidrátfelvétel csökkentése a jelenlegi táplálkozástudományi elvek szerint nem megfelelő, hiányos táplálkozást eredményezhet, különösen, ha huzamos ideig alkalmazzák. A Candidának a szervezetből való eliminálására irányuló kezelés alapvető eleme a Candida elleni diétát alkalmazó szerzők (8) szerint is a gyógyszeres kezelés. A diagnózis felállítása, az antimikotikum alkalmazása, a gyógyulás szakszerű ellenőrzése elengedhetetlenné teszi az orvosi ellátás igénybevételét.


2011. okt. 31. 17:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A gyógyszeres kezelés néha elengedhetetlen, de sok olyan esetben is azt javasolják, amikor teljesen indokolatlan és sokkal egyszerűbben gyógyítható. (II. típusú cukorbetegség, koleszterin kérdés, magas vérnyomás....)

A Candida egy egészséges életmódot folytató egyén szervezetében ki sem tud alakulni. Az életmódunk a felelős érte, és termszetesen első helyen a táplálkozásunk áll. A diéta azért nem hatásos -más esetnél sem pl. fogyókúra..stb -, mert csak tüneti, esetleges megoldás. Ha utána minden folytatódik a régiben, akkor a helyzet rohamos léptekkel romlik.

A szervezetét a legtöbb ember gyilkolja, de mint tudott ez csak egy bizonyos pontig lehetséges. Mindenkinél máshol van ez a határ, mert nem vagyunk egyformák.

A tej és tejtermékek savasítják a szervezetet, a kv, húsfélék, cukor/cukros ételek, savas üdítők, alkohol, élesztős termékek szintúgy. A gombás fertőzés csak savas környezetben érzi jól magát, akár csak a rákos sejtek.

A kísérletekkel csak egy bajom van, hogy még nagy általánosságban sem mondható ki, hogy ez piros, az fehér. Vagyis, valakinek a szervezete sokkal jobban tolerál mindent, míg a másiké hamarabb összeomlik. Hol van a határ? Hol van pl. az egészséges vérnyomás határa? És a koleszteriné? Ki határozta meg és mi alapján? 94 éves ismerősömnek 160-as volt a vérnyomása...vígan élt..ez más számára halálos lett volna. A másik ismerősömé sosem ment 90 fölé... Az ideális meg 120/60?? Ezek után nekem ez kicsit furcsa. Vagyis, a candidánál sem lehet egyértelműen határokat húzni. A candida gombának terep kell, ahol megélet..tehát valami alapjában nem működik jól ott, ahol jól érzi magát. A gyógyszer esetleg elpusztítja (mellesleg sok mást is, amit nem kellene), de utána mi lesz? Ha nem változtat az illető az étkezésén alapvetően, akkor ez eg ördögi körré válik?

2011. okt. 31. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
none plus ultra: elnézést a gépelési hibákért, de vannak betűk, amik néha nem akarnak részt venni a kommunikációban.
2011. okt. 31. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szepen koszonom valaszod! Nyilvan mindketto irasban(altalad leirt) es cikkben talalok igazsagot. En is dietazom. Es amit leirtal hol a hatar? Ezert egyenileg csinalom. En ismerem a testem terhelesi es megvonasi keppesseget. Orvos is adhatna barmi es adott is de olyan voltam mint egy zombi. Az fugg egyebkent mukodni a szervezetedben amit elhiszel rola. En a 12 centis petefeszek cisztam akarattal gyogyitottam. Mar mutet elott alltam mire elozo nap este sikerult teljesen elmulasztanom! Az orvos hebeget habogot h ez nem lehet.. Ugyan miert nem? De ez nem eleg! Tenni kell az egeszsegert nem eleg az internet elott kolaval es chipsel eluldogelve azt mondani h hiszek es megvan oldva.

20/L

2011. okt. 31. 18:49
 4/5 anonim ***** válasza:

Jaj, hagyjátok már ezt a savasodás dolgot, humbug az egész. Kérdezzetek meg egy belgyógyászt, el fogja mondani. Nem a savas szervezettől leszel rákos, hanem fordítva. A szervezet ph értéke állandó, ugyanúgy, mint a testhőmérséklet. Betegségtől változik meg. A láz lenyomásával nem gyógyulsz még meg, csak egy tünetet csökkentesz. Ahogy a lúgosítással sem múlik el a rák.

Értem én, hogy mindenkinek joga van abban hinni, amiben akar, de van egy határ, ami túlmegy a józan meggondoláson.

Az még senkinek nem tűnt fel, hogy a lúgosító ételek alacsony kalóriatartalmúak, ellenben a gonosz savasító ételek mind hízlalnak? Nem véletlen tehát a fogyás a "lúgosítással", csak éppen másnak hívják, nem fogyókúrának. Értem én, hogy javul a "beteg" állapota, de nem a lúgosítás miatt, hanem mert lefogyott és egészségesebben táplálkozott.


A Candida kialakulásának legfőbb oka az, amikor az ember ész nélkül elkezd "méregteleníteniű". Ilyen-olyan szerekkel ("megoldásokkal") tönkreteszi a bélflórát. Kipusztítja a hasznos baktériumokat, és már semmi nem lesz, ami a káros dolgokat megakadályozza: pl. a Candida kedvére szaporodhat. Nem véletlen a joghurtos példa: probiotikumokat tartalmaz, ami a hasznos baktériumokat támogatja, ill. azokat telepíti vissza. És ezek tartják fenn a bélflóra egyensúlyát. Mert a Candida mindenkiben benne van, ez normális dolog. A nem normális az, amikor kórosan elszaporodik.

Egy biztos: elrontani ("méregtelenítéssel" és társaival) sokkal könnyebb, mint helyrehozni a problémát.

2011. nov. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Először is gratulálok!Így kellene gyógyulni.A Candidádat nem tudod így hatástalanítani?

Az antibiotikum olykor tényleg hasznos,de nem egy gombánál.Ha valaki mutat bárkit,akinek antibiotikum után minden problémája megszűnt és kis idő múlva sem jött vissza,akkor bocsánatot kérek.Az antib.nem egy intelligens anyag,elpusztítja mind a "rossz",mind a "jó"baktériumokat,holott ebben az esetben tényleg az lenne a lényeg,hogy emeljük a testbarát baktériumok számát,ami aztán elbánnak az oda nem valókkal.Sajnos a tejben is vannak antibiotikumok,úgyhogy én inkább a valamilyen jó minőségű készítményt javasolnék(Dr.Chen probiticum Forte vagy FLP-s probiotikum)illetve nagyon figyelnék arra,hogy a hüvely-környék savas ph-ját megtartsam(gyógyszertárban kapható)tejsav+vízzel,vagy higitott almaecettel mosakodnék.

2011. nov. 22. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!