Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » A gyógynövényes teákat mint...

A gyógynövényes teákat mint pl cickafark hogyan kell elkészíteni? Ugyanúgy ízesitjük mint a rendes teát? Cukor citromlé? Vagy csak szimplán eláztatjuk a filtert és megisszuk?

Figyelt kérdés
2008. márc. 28. 11:26
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Gyógyteába nem nagyon rakunk cukrot. Ha édesíteni szeretnéd, inkább a méz passzol hozzá, mert az természetes. A citromról nem tudok, mert amit én ittam (borsmenta) ahhoz eleve nem passzol a savanyú.
2008. márc. 29. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha gyógynövényes teát készítesz jobb ha nem filteresben veszed, hanem levél-gyökér..stb. formában , forrásban levő vízzel leöntöd, 5-10 percig ázik, majd leszűröd. Általában az a hatékony ha nem ízesíted semmivel, de mondjuk a cickafark elég keserű, tehát mint az előttem szóló is írta max. mézzel.
2008. márc. 30. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A gyógyteákat forrázni, vagy főzni kell (ha gyökér). Én úgy tudom, a gyógyteák akkor a leghatékonyabbak, ha nem ízesíted őket semmivel.

Olyan furfangot érdemes kipróbálni, hogy néhány gyógynövénynek kellemes az íze, esetleg kombinálni őket. pl. menta, citromfű stb.

2008. jún. 10. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Másodiknak:


A cickafark egyáltalán nem keserű, kimondottan kellemes íze van. Akkor is iszom, ha nincs rá szükségem, élvezeti teaként. (Egyébként hólyaghurut esetén szoktam használni, csodákra képes.)

Kövezzetek meg, én cukorral iszom, hozzá kell tennem, csontsovány vagyok, nem kell fogyóznom.

2009. aug. 31. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!