Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Ugye az igaz, ha valaki nem...

Ugye az igaz, ha valaki nem iszik tejet, attól még semmi baja nem lesz?

Figyelt kérdés
Mert eleve a tej nem is embernek, hanem a bocinak van "előállítva" hisz nem anyatej, és mellesleg semmi természetes nincs abban hogy egy másik állat tejét isszuk meg. akkor meg miért van az a közhiedelem hogy a tej nélkül a csontjaink törnek, meg nem lesz kálciumunk, holott az sok zöldségben is benne van, és ráadásul már tudjuk hogy a csontok erősségéért a mozgás, sport, és a gravitáció felel? Akkor miért mondják azt ORVOSOK, hogy a tejre SZÜKSÉGE van az embereknek, holott le sem tudjuk bontani?

2012. máj. 31. 15:27
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Hozzátenném hogy laktóz érzékeny vagyok, annyira, hogy már kisgyerekként sem tudtam tolerálni a tehet, többször vittek be az ügyeletre, és csecsemőként sem nagyon tudták mi a bajom. azonban tej nélkül sem szenvedek semmilyen hiánybetegségben, nincs kálcium hiányom, és a csontjaim egészségesek:) Jah, és nem szedek SEMMILYEN kiegészítőt... Viszont eszem sok zöldséget és gyümölcsöt! ( ha tehetem hazait)
2012. máj. 31. 15:29
 2/18 anonim ***** válasza:

Szerencsére már nem minden orvos mondja ezt.

Valóban vígan el lehet élni tej nélkül.

A növényekben sokkal jobban hasznosuló kalcium van.

2012. máj. 31. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Ismeri mindenki a --tej, élet, erő, egészség-- mondást. Ma viszont már az okos , ráérő tudósok előjöttek azzal, amit Te is írtál, hogy nincs is szüksége az embernek rá.

Az emberek mindig is itták a tejet. Na, nem a mostani lebutítottat. Szerintem a tej is hozzátartozik az étrendünkhöz, mint annyi másféle étel. Aki pedig nem szereti, az nem issza.

2012. máj. 31. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
az enyém azt mondogatja hogy öreg koromra nem fogom tudni elfordítani a nyakamat, és hogy a vesém szét megy.... vagy valami ilyesmit. jah, és hogy szedjek lactase-t, és azzal igyak tejet, mert KELL.
2012. máj. 31. 15:39
 5/18 A kérdező kommentje:
ehhez nem kell ráérő tudósnak lenni, hogy rájöjjünk arra, hogy egy kis boci számára, az anyaállat által előállított " fojadék" ami a kis állat növekedését segíti elő ( ami sokkal gyorsabb mint a miénk, sokkal több fehérjére, és egyéb anyagra van szüksége), az nem természetes az emberre nézve. eleve melyik állat issza más állatnak a mesterségesen lecsapolt tejét? az ember is csak 3 éves koréig iszik anyatejet jó esetben, utána már nincs is a belünkben az az enzim ami a tejet lebontaná... akkor hol jön itt az egészség a képbe?
2012. máj. 31. 15:42
 6/18 anonim ***** válasza:
40%

Kedvesem! Ez elég nagy ostobaság. 78 éves vagyok és naponta még ma is megiszok akár 1 liter tejet is,mégis egészséges vagyok. Nem szedek semmilyen gyógyszert,nem járok orvoshoz.

Ellátom a háztartást (sütés a családnak,főzés,takarítás.) A kertet is én kapálom. De a szomszédaim többsége is ilyen.

Tejet mindig is ittak az emberek. Sőt,amíg a gyerekek tápszer helyett azt kapták,sokkal egészségesebbek voltak,mint ma. 30-40 évvel ezelőtt a tej vagy étel allergiának hírét sem hallottuk.

Minden kutatást szponzorál valaki. Az eredmény csak az lehet,ami a szponzornak hasznot hoz. Akkor is,ha nem igaz!

2012. máj. 31. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
ha annyira egészséges és természetes, akkor hh az emberi szervezet (nem, most nem a laktóz érzékenyeké, hanem bárkié) nem tudja lebontani? Amúgy nem, nem mindig ittak tejet az emberek... más kultúrákban pl van ahol egyáltalán nem ittak tejet... Attól hogy mi ittunk, még nem lesz természetes, és egészséges... ellenben jó zsíros, és amit te megiszol naponta, hemzseg a genny sejtektől!
2012. máj. 31. 16:03
 8/18 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Alapvetően egyet értek veled, ismerem a tej káros hatásait.

Bizony az elmúlt évezredek során az europid embereknél már kialakult a tejbontó enzim (kínaiaknál pl nem).

A dobozos bóti tejekről ne beszéljünk, viszont a házi tej jó. Még jobb, ha savanyított tejtermékként fogyasztjuk.


További jó egészséget kívánok 78 éves kommentelő társamnak!:)

2012. máj. 31. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 Zsizsik666 ***** válasza:

Fúj, nem kell meginni, én sem ittam soha!

Mindig izélnek rajta hogy ez nem egészséges, az nem egsészséges, aztán kiderül, hogy mégis az. Egyél-igyál, amit megkívánsz. Van kalcium másban is. Nincs szüksége tejre az embernek, elsavasítja a szervezetet, így hiába van benne kalcium, a savasság miatt a csontok tönkremennek. Sokkal gyakoribb a csontritkulás azoknál, akik rendszeresen isznak tejet. Utána lehet nézni, voltak ilyen felmérések.

2012. máj. 31. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

[link]

Itt a cikk amiről beszélünk.

Én osztom ezt az álláspontot. Az ázsiai emberek többsége is érzékeny egyébként.

Szerintem mindenki rájön magától hogy neki mi kell.

Ha egyszer csak megkívánsz valamit az nem véletlen. A szervezet tudja mi a jó neki. Persze vannak kivételek, mert a sok ízfokozós szart is megkívánom.

2012. máj. 31. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!