Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Magasvérnyomásra melyik...

Kriszti77 kérdése:

Magasvérnyomásra melyik gyógytea vagy gyógyszer nélküli gyógymódot tudtok? Sokszor nagyon szédülök és fáj a tarkóm. Nem szeretnék megint gyógyszert.

Figyelt kérdés
2012. júl. 13. 20:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

mérted is a vérnyomásodat?

általában a csipkebogyó tea leviszi a vérnyomást,de ezekkel szerintem annyira ne kísérletezz,mert azt se jó sokáig inni,max 1-2 hét kihagyással

2012. júl. 13. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Csodaszerek nem hatnak rá (legalábbis nem számottevően). Szedni kell a gyógyszert. Általában az emberek zöme nem veszi komolyan ezt a betegséget, pedig nagy baj lehet belőle.
2012. júl. 13. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
persze hogy mérem régen is magas volt ráadásul a pulzus is a pajzsmirigy miatt anno de megint nem vagyok jól
2012. júl. 14. 10:06
 4/13 anonim ***** válasza:
a bioboltban van külön vérnyomáscsökkentő tea.kérdezz utána.
2012. júl. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Ha pajzsmirigyre kaptál gyógyszert, remélem azt szeded. Volt olyan betegünk, aki természetgyógyászhoz járt, mert azt igérte neki hogy "beinditja" a pajzsmirigyműködést. Majdnem meghalt.

Ha rendszeresen magas a vérnyomásod, vagy ingadozik, és nem szedsz rá semmit, kaphatsz agyvérzést, veseelégtelenséget stbstb... Én nem mernék kisérletezni, marad a gyógyszer. Ha nem nagyon magas, akkor kis adag gyógyszer nem a világ. Ha meg magasabb, pláne gyógyszert szednék.

2012. júl. 15. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Sokszor fontos és életmentő a gyógyszer,de nagyon sokan úgy szedik a vérnyomáscsökkentőt(az x.fajtát)hogy továbbra is magas a vérnyomásuk.Arról nem beszélve,hogy sokan nem tudják mitől fájnak az izületeik,ha szedik a gyógyszert...jó lenne tudni az okot,de biztosan megtörtént a teljes kivizsgálás.Rendkívül fontos,hogy a szervezetben alapból jelen levő mikro-és makroelemek megfelelő arányban legyenek,és ez általában nincs így:magas vérnyomásnál szinte bizonyos a Magnézium(és kalcium)hiánya,ahogy a C-vitamin hiányát is biztosra kijelenthetjük.Sajnos ezekről kevéssé szólnak a hírek,pedig csökkenthetik a vérnyomást(illetve mind a C-vit,mind a Mg védi az ereket,amire itt nagyon nagy szükség van(a c-vit a vér tapadósságát is enyhíti,ezzel is csökkentve az erekre történő nyomást)Gyógynövények:galagonya és legfőképpen a fagyöngy(éjszaka,áztatva)Kúraszerűen,soha nem folyamatosan.

Húsz éves koromban az orvosom életem végéig tartó vérnyomás csökkentőkre ítélt.Hihetetlen,hogy egy szinte még gyereknek ilyet ki mernek jelenteni,teljesen nonszensz.Azóta megismerkedtem a vitaminokkal és nincs már semmi problémám a vérnyomásommal,de a sport és az egészséges táplálkozás,illetve a lazítani tudás is nagyon fontos.(A tápanyaghiány valóban betegséget okoz!!!)

2012. júl. 16. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Állóképességi edzés: kocogás, séta kortól, erőnléttől függően.
2012. júl. 16. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:

Ha megeszel napi 2 gerezd fokhagymát, az beállítja a vérnyomásod. Ezt legalább két hétig próbáld ki, ha utána is panaszkodsz nem kerülhető ki a gyógyszer.

Nekem rendszeresen fájt a fejem, vérnyomás problémáim voltak. Teljesen rendbe hozza, és abszolút természetes. (Tipp: ha egészben rágod meg, elviselhetőbb, mintha piciket harapsz belőle.)

2012. júl. 17. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
A meditáció (ha már tényleg eleged van a gyógyszerekből) a problémák leadása,és minden fejben dől el.
2012. júl. 19. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszoló,ez igaz,és ez lenne a leghatásosabb megoldás,de sokan vagy nem hisznek benne vagy azt hiszik,hogy nem tudnak meditálni.
2012. júl. 19. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!