Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Paleolit étrendben milyen...

Paleolit étrendben milyen felvágott fogyasztható?

Figyelt kérdés

2012. júl. 18. 21:46
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

"Gesztenyeliszt, mandulaliszt, lenmagliszt, kókuszliszt, ilyesmik. Ezeknek nem a sima őrleménye, hanem az olaj kipréselése után kapott anyag őrleménye."


Hat akkor a megszokottrol valo lemondas kutyafüle ahhoz kepest, hogy ezt fizetni is kell!!! Marha draga etrend... :(

Ha megnönek a gyerekeim, akkor tervezek atallni a paleora, remelem, akkor megfizethetö lesz!

2012. júl. 25. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Elméletileg semmilyen, de ha nem muszáj betegség stb. miatt szigorúan tartanod, a 200 grammos pulyka- és csirkefelvágott a Lidl-ben (aranyáron: 600Ft)97%-os hústartalommal MAJDNEM belefér. Én sütőben sütök egyszerre kb.2kg húsból fasírtot, megsülve lefagyasztom, apránként elfogy.
2012. júl. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Én paleo fasírtot sütök egyben és nekem az a "felvágott" (írd be keresőbe és válaszd a neked tetsző receptet :P)


vagy sült húst, szalonnát, tepertőt, süt májat eszem. Szüleim néha küldenek házi sonkát, kolbászt (tanyasiak), azt is szeretem. Szoktam májból+zsírból fűszerekkel májkrémet készíteni.


Én elég zsírosan étkezem, de nem látszik meg rajtam mióta ezt az étrendet követem. :)

2012. júl. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim válasza:
81%
Mi is azt gondoltuk amúgy, hogy drágább, de nagy meglepetésünkre nem! Annyival kevesebb dolgot kell megvenni, hogy így kiegyenlítik egymást a költségek, a drágább lisztek, a drágább húsárú.
2012. júl. 27. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Igazad van, kedves 14., HA az egesz csalad atall! Ugyanezt vettem eszre, amikor kiprobaltam pl csak biot vagy csak makro...stb, ezekre is ezt mondjak, de egy szemelynel mas sztem. A ferjem nem nagyon vevö az ujitasokra, pizzat es hasabburgonyat, hamburgert, chipset...stb pl imadja, es eddig esze agaban sem volt lemondani ilyesmikröl csak mert eppen en mashogy csinalom, igy viszont csak a dragabb liszt arat latja majd. Gyermekünk pedig (sajnos) eddig legtöbbször: amit apa eszik. Most is van különbseg az etkezesünk között, ez alapjan nem kettebonthato a ket koszt. Kevesebb dolgot kell megvenni, de egy szemelyre gyakran elöbb lejar a szavarossaga, emiatt dragabb.


Kedves kerdezö, regebben olvastam (talan a Harmoneten?) egy cikket, amiben sok-sok ötlet volt hazi keszitesü felvagottakra. Nem tudom, mennyire fer bele a paleolitba, de sztem eleg termeszetes dolgok voltak. Pl. barmilyen fött/parolt zöldsegmaradek (sargarepa, borso, kukorica...stb) összekeverve a megmaradt ledaralt hussal, izles szerint füszerezve, es ugy emlekszem, zselatinnal aszpikot csinaltak, folpack-ban henger alakura becsomagolva az egesz, hütöszekrenyben megdermed es utana vekonyan szeletelhetö.

11.

2012. júl. 27. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

A hetköznapok meg csak hagyjan, sztem igazan az ünnepeknel van arbeli különbseg. Mert akkor a paleo mellett sütni kell a megszokott sütemenyeket is - anyagköltseg es duplan gyüjtod be a sütöt. (Dupla idöröl mar ne is beszeljünk.) Es mivel, szeretned megszerettetni legalabb a kisgyerekeddel, neki is csinalsz: ha nem eszi meg, vagy ketszer annyit eszel (tehat emiatt nem ugyanannyi az ara!!), vagy masnap, harmadnap...stb eldobod.

Most nem a paleorol beszelek, mert ezt meg nem probaltam, hanem az összes, megszokottol elterö, valamennyire egeszsegesebb dieta vagy eletforma, amiröl mind-mind azt irjak: a minöseget cserelted a mennyisegre, kevesebbet de minösegit veszel...stb, ezert ugyanannyiva kerül. (Pl teljes kiörlesü a normal helyett...stb.) En a leirtak miatt nem ezt tapasztaltam.


11.

2012. júl. 27. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim válasza:
100%
Úgy tudom a Tamásihús cégnek van három féle gluténmentes felvágottja az belefér ebbe a fogyasztható kategóriába.
2012. aug. 12. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy gluténmentes, még nem lesz paleolit, mert szemét ugyanúgy van benne, nemdebár?

Én nem vagyok paleolitos, de felvágottat nem eszem, pont a szeméttartalma miatt.

A 99% húsból készült sonka valóban jó, de 7000 Ft a kilóára, és ez a legolcsóbb, határ a csillagos ég. Nekem ne mondja senki, hogy lehet spórolni, én paleoliton kívül sem költök szemétre.

2012. aug. 14. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Kerdezö, sztem semmilyet!

Ezen az oldalon (nemetül) a paleo 7 alapelve szerint:

Glutamat es egyeb izfokozo anyagok mellözese (többek között).

Tudomasom szerint minden felvagott tartalmaz ilyeneket. (?)



[link]

("Ohne Glutamat oder sonstige Geschmacksverstärker. Ohne Getreide. Ohne Gluten. Ohne Zucker. Mit wenig Kohlenhydraten"

Amugy aki nem ismeri, alul a kerdesekböl is eleg jol összeall, mi a paleolit.)


11.

2012. aug. 17. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Köszi a cikket!
2012. aug. 18. 09:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!