Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Ha csak citrom lét iszok vagy...

Ha csak citrom lét iszok vagy gyümölcsöt eszek az fel ér a c vitaminokkal?

Figyelt kérdés
2012. aug. 17. 13:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

A közhiedelemmel ellentétben a citromnak nem olyan magas a C-vitamin tartalma. Egyél inkább paprikát és káposztaféléket.


[link]

2012. aug. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Valóban a paprikának van a legmagasabb vitamintartalma(magyar legyen és minél frissebb,és otthon is keveset tároljuk!)de a citromban is vannak egyéb bioflavonoidok,amik emelik a C-vitamin hatását,és védik az ereket.Azonban ha elővesszük többek között a Gödöllői Agrártudományi Egyetem felmérését,abból kiderül,hogy a tíz-húsz évvel ezelőtti vitamin-és ásványi anyag tartalomhoz képest ma kb.az akkoriak 5%-át vihetjük be.Ha más vitamint nem is,én C-vitamint mindenképpen szedek(minimum 1000 mg-ot)mert szeretném megelőzni az ereim károsodását a későbbiekre nézve(érelmeszesedés és társaik)
2012. aug. 17. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
értem köszi a válaszokat !!
2012. aug. 17. 22:25
 4/15 anonim válasza:
nem sajnos de a drága többezerforintos c vitamin vásárlást kijátszhatod aszkorbinsavval amiből 3 késhegynyi felel meg 1000mg cvitaminnak csak a felszívódása nem olyan korszerű mint pl cetebének
2012. aug. 19. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 csengusziii válasza:
Én úgy hiszem, hogy mondenképpen jól teszed ha természetes úton juttatod hozzá a szervezetedet a vitaminokhoz!
2012. aug. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Nyilvánvaló, hogy a kböző tápanyagokhoz és vitaminokhoz szinte kizárólag csak természetes forrásból érdemes hozzájutni. A mesterségesen előállított anyagok - jóllehet a vegyi összetételük majdnem ugyanaz, mint a természetesnek - nem szívódnak fel vagy pedig nem hasznosulnak kellőképpen a szervezetben.

(Pl. a pezsgőtablettáknak max. annyi hatásuk van, hogy érelmeszesedést, csontkinövéseket stb. okoznak, de a mesterséges kalcium nem képes megfelelően beépülni a csontokba.)

Ugyanez a helyzet a vitaminokkal is (vagy legalábbis döntő többségükkel). Ezt a Cetebe gyártói is tudják, ezért hangsúlyozzák reklámfogásként azt, hogy az ő C-vitaminjuk jobban felszívódik.

Röviden, a válasz a kérdésedre: IGEN.

(Csak halkan jegyzem meg, hogy ez a "természetes", azaz a kertből szedett zöldségekre-gyümölcsökre érvényes a leginkább, uis., mint valaki már írta, a nagyüzemi növények tápanyagtartalma csak töredéke a "valódiaknak". Ráadásul a citrom, narancs, banán stb. tele van mindenféle adalékanyaggal, hiszen azt senki sem gondolhatja komolyan, hogy azt a citromot, amit megveszel a Tescoban, azelőtt való nap szedték le. Sokszor hetekig-hónapokig utazik az a szerencsétlen növény, ezért kböző [pl. etilén] gázokkal érlelik az éretlenül leszedett gyümölcsöt, viaszpermettel meg egyéb sz...-kal tartósítják... szóval nem annyira egészségesek, mint amennyire tűnnek.)

2012. aug. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
Iszok? Eszek? Csak én nem ismerem ezeket a szavakat...szégyen!
2012. aug. 22. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Az egészséges, változatos táplálkozás lényege, hogy minden vitaminhoz hozzájut a szervezet. Olyan nincs, hogy csak citrom levét vagy gyümölcsöt eszel! Olvass utána, mi mindenben van C-vitamin, meg fogsz lepődni.

Ha pedig vitamin hiányod van, akkor vegyél egy doboz, legalább 500 mg táplálékkiegészítőt, a legjobbak a Béres vitaminok. Ennyi! Ha kóros, menj el orvoshoz!

Nyár van, egyél sok zöldséges, gyümölcsöt, amíg olcsó! Mivel télen nem lesz... Egyébként aki járt iskolába, annak mindezt tudnia kéne! De látom csak kéne...

2012. aug. 23. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Szabó Simon ***** válasza:
Tarantidnak igaza van! Egyre kevesebben emlékeznek az ikes igékre. Sajnos!
2012. aug. 23. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Solo54 válasza:
Nem értem, hogy némely hozzászólónak mi baja van az eszek, v. iszok használatával, ami egyébként nem helytelen. Ugyanakkor nem tűnik fel, hogy a kérdező külön szóba írja a következőket "citrom lé", "fel ér". Ezek tényleg helyesírási hibák
2012. aug. 24. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!