Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Ti mennyiért és hol veszitek...

Ti mennyiért és hol veszitek a tk. Tönkölylisztet?

Figyelt kérdés
Számomra irreális, hogy a fehérített, agyonkezelt búzaliszt árának több, mint kétszerese. Reménykedek, hogy csak nem találtam még meg a jó lelőhelyet.

2012. okt. 26. 17:25
 1/2 anonim ***** válasza:

Vegabond márkában találtam eddig a legolcsóbbat.

Legutóbb szeptemberben vettem a Herbalnetnél 440 forintért kilóját (most 650 forintért látom itt ugyanezt...)

Előtte tavaly novemberben a 4elemnél vettem a teljes kiőrlésűt 360 Ft/kg-ért (ez ott most 599 Ft...) és a tönkölybúza fehérlisztet 409 Ft/kg-ért (ez is 599 Ft most).

A biovita honlapján most 380 forintért látom, míg a bioszállítónál ugyanez 680 Ft!!

Most fedeztem fel (ez nem Vegabond): [link] Itt most 25 kilós kiszerelésben 6000 Ft-ért adják (240 Ft/kg)!

A szállítási költség emelheti az árakat, ha túl keveset rendel az ember, vagy nem személyesen veszi át ingyen.

A fehérliszt egyébként azért szokott drágább lenni, mert a tönkölybúzát nehezebb megszabadítani a korpájától, mint a "normál" búzát (mivel szorosan tapad a héj a maghoz, nehezebben támadják meg a kórokozók, tehát könnyebb bio-ként termelni). Viszont a tönkölybúza hektáronkénti hozama nem olyan nagy, mint a nemesítettebb búzáknak, ezért kerül többe.

2012. nov. 2. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Tescoban 320 Ft-ért vettem.
2013. febr. 5. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!