Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Hogyan készíthetek házilag...

Hogyan készíthetek házilag szőlőmag olajat?

Figyelt kérdés
2012. nov. 3. 21:12
 1/8 anonim ***** válasza:
2012. nov. 3. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
szerintem nem érdemes, túl drága lenne. Különben a magból kell kisajtolni az olajat.
2012. nov. 4. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
köszönöm, igen gondoltam hogy magból kell, de ilyen arányok mellett nem fogok bele
2012. nov. 4. 21:15
 4/8 V.-né Rita válasza:

Ha van ismerősöd, aki borászkodik, tudsz kellő mennyiségű magot gyűjteni. nem kell feltétlenül előállítanod az olajat. Családunkban daganatos betegnek orvos ajánlotta a szőlőmag fogyasztását. A kipréselt törkölyből kiválogatva, kimosva, napon megszárítva készült el. Ezt vagy kávédarálón ledarálva vagy jó fogakkal összerágva lehet fogyasztani. Ha az adagolás érdekel utána tudok kérdezni. Írj üzenetet.

Hatásos immunerősítő.

üdv

2012. nov. 9. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, sajnos nincs borász ismerősöm, nem tudnék kellő mennyiségű magot szerezni, és kifejezetten az olaj érdekelt volna. De köszönöm az ajánlatot! :)
2012. nov. 9. 21:37
 6/8 anonim válasza:

Támogatom a szőlőmagolaj előállítást, én is gondolkodtam róla, ugyanis nap mint nap fogyasztom és - imádom az ízét. Kenyérrel (ha lehet teljes kiörlésüvel) eszem vaj helyett, zöldségekkel, sajttal. Kb. 1 litert fogyasztok el 1 hónap alatt.

Nagy boltokban lehet kapni, nem is olyan egetverően drága, de nyilván a saját sokkal jobb lenne. Mivel a kis szőlőmag nagyon kevés olajat tartalmaz sok mag kell akár egy dl. előállításához is.

2012. nov. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
házilag szerintem drága, és nagyon sok szőllő kell hozzá.Probáld meg bio boltokban megvásárolni az olajat.
2012. nov. 11. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Tudom hogy boltban a legegyszerűbb, de pont az lett volna a lényeg, hogy házilag csináljam. Igyekszem a lehető legtöbb dolgot házilag elkészíteni.
2012. nov. 11. 09:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!