Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Miert jo vegetarianusnak...

Robinson801 kérdése:

Miert jo vegetarianusnak lenni? Miert rossz hust enni?

Figyelt kérdés
2012. dec. 11. 17:43
1 2
 1/16 Julie S ***** válasza:

Szerintem nem jó vegetáriánusnak lenni. A "nagyüzemi" húst enni rossz, de ha nincs más, az is jobb a semminél. Ha vega akarnál véletlenül lenni, akkor B12 vitamin! Erre figyelj oda.


Az ember amúgy nem csak növényevő, és nem csak ragadozó. Az emésztőrendszerünk sem egyezik tökéletesen egyik verzióval sem. Hanem növények ÉS hús fogyasztásához adaptálódott. Az agyunk sem a sok növényevéstől nőtt olyan nagyra az evolúció során...

2012. dec. 11. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Képzeld el hogy van egy kutyád, akit mindennél jobban szeretsz.

Nem ennéd meg, mert a barátod.

Vannak akik minden állattal így vannak.

Amikor azt látom a tévében hogy tartanak egyes állatokat mielőtt vágóhídra kerülnek sírni tudnék, lennék vega ilyenkor.

Továbbá van aki érzékeny egyes állati fehérjékre.

2012. dec. 11. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Engem elbűvöl az állatvilág,csodának tartom,ahogy a saját kis világukat élik,tele titkokkal,azt is,ahogy az emberre reagálnak,ahogy megbíznak benne,ahogy félnek tőle:tökéletesen ki vannak szolgáltatva.

Többet nem akarok úgy húst enni,hogy akarattal nem gondolok bele,mi volt azelőtt.Nem tudom megtenni,és ez lett a természetes.Aki húst eszik,nem látja az állatot.A darab hús a tányéron nem hasonlít egykori önmagára:ezért tartjuk természetesnek a megevését.De tudatosan szemlélve ez már nem megy ilyen könnyen.Nekem a lelkem könnyebb így,a vérképem pedig ugyanolyan,mint 10 éve.

2012. dec. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
25%
...De ha tudományosabb szempontból reagálnék a kérdésedre azt mondanám:a hús rákkeltő(bizony,hosszú távon,ugyanúgy ahogy a cukor)terheli az ereket,a bomlástermékei nagy terhet rónak az emésztőrendszerre és a bélflórára,arra hajlamosaknál köszvényt okoz és terheli a májat a gyógyszermaradványokkal,amit az állatnak ma már természetes módon adnak,és ami egy az egyben átkerül az emberi szervezetbe(+hormonok,antibiotikumok)
2012. dec. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Julie S ***** válasza:

#3, engem is elbűvöl az állatvilág, sőt a növényvilág is. De ettől még mindkettőből fogyasztok, mert én is a tápláléklánc része vagyok. Öltem már meg állatot és ettem is meg. Ilyenkor sokkal jobban tiszteli az ember a táplálékát, mint amikor leemeli a bolt polcáról a feldarabolt húst.

És nem ringatom magam ábrándokba, hiszen a lebontó baktériumok is jóízűen eleszegetnek majd engem, ha meghalok (és mondjuk nem hamvasztanak el, meg nem zárnak el a külvilágtól teljesen). És ez így van rendjén, hiszen így működik az élet. Az emberen kívül senki nem csinál ebből problémát.


A hús közel sem olyan káros, mint írod, bár manapság már semmiben sem lehet biztos az ember, hogy nincs tele vegyszer-, gyógyszermaradványokkal. A növények esetében sem. Köszvényt meg nem a hús okoz, nézz kicsit alaposabban utána. Ez csak egy jól megszokott és ismételgetett frázis.

2012. dec. 16. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Igazad van,nem a hús okozza a köszvényt,de a savas bomlásterméke,a húgysav súlyosbítja azt.Az izületeknek egyértelműen könnyebbség,ha csökkentjük a húsételeket,és növeljük a friss zöldköretet mellé.Így megállapodhatunk?:)
2012. dec. 17. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Fixum válasza:

ÉS miért rossz HÜLYÉNEK lenni ? Rossz ész nélkül ?


Amúgy MELYIK vegetáriánusnak ? A többségében otthon/stikában simán rántott-husisnak, vagy az eltökélt MARHÁNAK ?

2012. dec. 18. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
80%
itt a nagyüzemi húsfogyasztással van a probléma, ahogy már előttem is írták. ez totál természetellenes. egyébként annak jó vegának lenni, aki mondjuk nem szereti a húst ...
2012. dec. 18. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Kedves 7/8 sok vegetáriánust ismerhetsz bölcs hozzászólásod alapján.Csak a húsevők hangoztatják,hogy "divat"vegetáriánusnak vallani magunkat.
2012. dec. 19. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 engedhi tresholl ***** válasza:
55%
vegetáriánus mesemondók. kívánok nektek kicsi szibériai fogságot hogy a sok vega hülyeség mennyen ki a laza kötésü fejetekböl. olyan éhséget kívánok nektek hogy verekedjetek egy darab csecsemő combért.
2012. dec. 22. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!