Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Súlyos ekcéma esetén milyen...

Súlyos ekcéma esetén milyen mosószert használjunk/jak?

Figyelt kérdés

épp most nézelődök az interneten, mit lehetne használni a mosáshoz, mert jelenleg folyékony ariel + öblítő megy a mosásba. Elleben csecsemő korom óta ekcémás vagyok és már nem bírom. A szteroidos kenőcsök se használnak, a lábam, a kezem, a mellbimbóm, a vénuszdombom mindenem ekcémás lett.

Hiába az 5 féle kenőcs, elviselhetetlen. Nem használok se szappant, se tusfürdőt, semilyen kence ficét, csak az előírtakat. Arra gyanakszom, hogy a mosószer lehet az oka...

ahhoz, hogy a ruhák tiszták, frissek legyenek milyen anyagokra, mosódióra lenne szükségem?

illetve nekünk nem is koszosak a ruháink, inkább csak büdösek a használattól, mint mindenkinek több nap után...

szóval a frissesség lenne a lényeg. A ruhák színe mennyire marad meg?


2013. febr. 2. 17:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy milyen mosószert használsz.Az összes mosószernek,tisztálkodó az alapanyaga hasonló,ill.van bennük nikkel,chrom, ami a leggyakrabban okozza,rontja az ekzemát.Mosás,öblítés után küld át még 2-3szor öblítő programon a gépet tiszta vízzel.Így talán nem marad benne semmi.De ha jól tudom, lehet olyan mosógömböt is kapni,amihez nem kell mosószer. Próbáld ki azt! Ja, és a mosóport ne te szórd be a gépbe, h ne érintkezz vele!
2013. febr. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
én mosódióra gondoltam, nem tudom erről mik a vélemények?
2013. febr. 2. 18:31
 3/14 anonim ***** válasza:
A mosódiótól szerintem nem lenne bajod, cserébe legalább nem fog kimosni. De létezik kimondottan környezetbarát tisztítószer család természetes alapanyagokkal, kimondottan ekcémásoknak szoktuk ajánlani. Ez viszont itt sajnos nem a reklám helye.
2013. febr. 2. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Írd meg a kérdezőnek priviben!
2013. febr. 3. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Azért a mosódió nem olyan drága, egy próbát szerintem megér.
2013. febr. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező ! Először is az allergéneket szűrd ki a mosáskor. A mosóporokban/gélekben a mosóaktív anyagokon kívül enzimeket , enyhe oxidálószereket (perborátokat) illatanyagokat, szennymegkötő anyagokat kevernek . Az öblítőszerek szintén tartalmaznak allergéneket . A mosódióról annyit , hogy szaponin tartalma miatt valóban tetszetős , hogy mosáskor enyhén habzik , de mosóhatása igen gyenge . Ugyancsak nem szabad hinni az olyan "bio"-nak kikiáltott mosószereknek sem , amelyeknek mosóaktív anyag hányada alacsony.A Te esetedben mégis javaslom a mosódiót, próbáld ki . Ellenben ne használj öblítőszert !!! Ha mégis illatosítani akarod a ruhákat , akkor az öblítőszer adagolóba pár csepp természetes aromával elkevert vizet önts. De használhatsz kis mennyiségben rózsavizet, vagy narancsvirág kivonatot is .(Ezeket keleti ételeket árusító boltokban szerezheted be.)
2013. febr. 4. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonok a valaszokat! Hasznosak, mindent beszerzek es kulon mosom ezentul a ruhaimat!
2013. febr. 5. 00:06
 8/14 anonim ***** válasza:
próbáltad már az Exxema kenőcsöt? az szteroid mentes és nálunk nagyon bevált!
2013. febr. 5. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Persze h probaltam! Mar sok markan tul vagyok
2013. febr. 7. 00:21
 10/14 anonim ***** válasza:

Es probaltal valtoztani az eleteden? :)

Drasztikus valtozas a taplalkozasban, rendszeres sport?

Az hogy csecsemokorod ota megvan nem mondja ki torvenyszeruen azt, hogy igy is kell leelned az eletedet.


Hallottal a csoda emberekrol, akik rakbol, aids-bol, gerinctoresbol gyogyultak ki? Akkor egy ilyen "kis" borbetegseg mi neked?


Szerintem a testednek megvan a kepessege arra, hogy meggyogyitsa onmagat, ha megadod neki mindazt amire szuksege van. Plusz, nem art mondjuk elolvasni egy ket konyvet, mint peldaul a lelek nyelve a betegseg, vagy hasonlokat.


Gyogyulast!


Ja, bocsanat, nem a mosas/oblites temara reagaltam... ;)

2013. febr. 7. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!