Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Ha minden reggel megiszok egy...

Ha minden reggel megiszok egy energia italt azért, mert fáradt vagyok az ártalmas lehet?

Figyelt kérdés
2009. szept. 20. 20:32
 1/10 anonim ***** válasza:
86%
Igen, mert nagyon sok koffeint tartalmaz (a kávénál is többet) plusz sok más ártalmas anyagot. Inkább kávét igyál vagy aludj többet.
2009. szept. 20. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%
Nagyon, mert marja a beleket az energiaital... (gastroenterológusom mondta, mert én is ittam anno..)
2009. szept. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%
éhgyomorra igen, lásd az előzőt, de egyébként nem. azért nincs benne sokkal több cumó, mint a presszó kávéban.
2009. szept. 20. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
79%

Nincs az az étel, vagy ital, amire nem mondtak már volna rosszat:) Az energiaitalok tele vannak vitaminokkal, a teákkal és kávéval ellentétben egyedüli serkentőként koffein van bennük, nameg taurin.


A koffeinre immunis leszel egy idő után (én pl nagyon jókat tudok aludni két energiaital után), a taurin meg gyenge idegméreg.


A többi retek benne, ugyanúgy van kb minden italban, csak jobb ízben.


Kávéval jobban jársz. Mégjobban, ha kialszod magad, és megtanulsz felébredni:)

2009. szept. 24. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
60%

Az attól függ, hogy milyen energiaitalt iszol meg.

Ha olyat, amit általában lehet kapni a boltokban, akkor az roppant káros.


Ausztriában egyik társuk (ami Magyarországon a legnépszerűbb, szárnyakat adó változat) konkrétan be van tiltva. Annyira durván káros.


Egyes orvosok szerint a szintetikus energiaitalok rendszeres fogyasztása 10-15 évvel csökkenti az ember életkilátásait. 70 helyett 55... jó, mi? Nálunk meg minden fiatal ezt issza...


Van néhány cég, amelyik piacra dobott nemrégiben természetes alapanyagú, nem ártalmas, sőt, tápláló italt, ha azokat iszod, az nem káros.


A legjobb szerintem a KINETO, a Google-ben keress rá, az első helyen kidobja azt az oldalt, ahol nagyon sok hasznos infót találsz róla.


Abból van sűrítmény, nem napi flakon, így sokkal olcsóbbra jön ki a 60 adag reggeli italt tartalmazó sűrítmény lebontva napokra, mintha vizet is vennél vele együtt, meg plusz flaskát. :) Minden reggel bekutyulsz egy pohárral, és mehet a menet. És finom is, hozzáadott cukor nincs benne, igazi gyümölcsízű, olyan narancsos.


Én imádom, két éve iszom, valami hihetetlen jó. Még fogytam is tőle 2-3 kilót, mert CLA és egyéb enyhén zsírégető növények kivonata van benne (zöld tea, mate, guarana, schizandra, stb.)

2009. szept. 26. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Jó a kérdés, bár szerintem az lényegesebb, hogy miért vagy fáradt reggel...

Ez olyan, mintha lázzal járó betegséget kizárólag lázcsillapítással kezelnének.


A kérdésre válaszolva pedig az energiaitalok nem rendszeres fogyasztásra vannak kitalálva. 20 évesen jó poén, csak szar lesz a csattanó pár évtized múlva.

2009. szept. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én régen tök sokat ittam (tök finom és olcso az XL cseresznyés *.* ) de abbahagytam, mer állitolag a bennelévő koffein miatt lett alacsony a vas szintem.
2009. szept. 27. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Az biztos, hogy ártalmas... Reggel persze, hogy fáradt vagy, inkább rázd meg a lábad, fellöki a vérkeringést.
2010. ápr. 22. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"KINETO


A 21. század intelligens,


egészséges energiaitala!


Jobb sport

Jobb szex

Aktív élet

Természetesen, egészségesen!"


Én meg azt mondom hogy akkor vagy természetes és egészséges ha ezeket eme termék nélkül eléred. De ugye könnyebb megvenni egy ilyet mithogy változtass az életmódodon ami kiváltja az (esetleges) elégedetlenségedet.

2010. ápr. 22. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

2009-09-24 10:26

Te tudod, hogy miért teszik bele azokat a vitaminokat? Én olvastaam róla nem is keveset, és a lényege annyi, hogy az amúgy károsító energiaital hatását csökkentse vagy semlegesítse...


Szüleim is kávéznak, de baromi rosszul használják a kávét is, mint ahogy rengetegen a Földön...


A kávé éhgyomorra például hashajtó hatású, és ezt gyakran egy cigi követi, úgyhogy már meg is van az anyagcsere belendítése és rohansz a klotyóra.


Nem mindegy, hogy milyen módon alkalmazzuk ezeket az italokat. Kávét például úgy lenne értelme használni, hogy valamit eszel is mellé ( nem csak úgy be a pociba és kész.. ) mivel a kávéban lévő koffein és a még kitudja hányféle összetevő a gyomorban levő enzimeket aktiválja.


Ebből következik az, hogy nagyon sokan helytelenül "használják" a kávét!!!


Az energiaitalról pedig csak annyit, hogy nem hogy feltöltene energiával, hanem elveszi azt!!!


Nézz utána kicsit a szakirodalomban, meglepő és ijesztő amiket tudni lehet róluk!!!

Ti meg kiadtok ( persze ez már a saját dolgotok ) 2-300 forintot egy doboz üdítőre, és feltöltődést vártok tőle. Azt várhatjátok!

2010. júl. 2. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!