Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Az miért van, h a szintetikus...

Az miért van, h a szintetikus c vitamint mellett folyamat megfáztam a természetes c vit. Tart. Csipkebogyó teától meg nem?

Figyelt kérdés
2013. szept. 17. 14:19
1 2
 11/14 Somogyi Richard válasza:

Szerintem azért, mert az emberi szervezet évmilliókon keresztül csipkebogyóból és egyéb növényi anyagokból nyerte kia szükséges vitaminokat, és erre állt rá, nem pedig a "szuperhatékony" csodaszerekre.

Én is szívesebben állok szóba egy hétköznapi csajjal, mint egy agyonplasztikázott, "műcsöcsös, szájas" kirakati babával!

2013. szept. 18. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

A természetes C vitamint tartalmazó gyümölcsök ,zöldségek tartalmaznak olyan más vitaminokat ,enzimeket... aminek a C vitamin beépülésében lebontásában nagy szerepe van. Azok a szintetikus C vitaminok nem tartalmaznak mást ,csak a C vitamint ezért a szervezet nem tudja olyan hatékonyan felhasználni .A többi veszendőbe megy.

Majdnem olyan mikor házat akarsz építeni de csak téglád van és nincs hozzá kötőanyagod ami összeköti a téglát.

De ne törődj vele ! A sok buta ember szedi a C vitamin tablettákat és ezzel profitot termel a gyógyszergyáraknak mert az orvos azt írja fel.

Ha legalább minden másnap ennél vöröshagymát vagy káposztát ...ott van C vitamin.

De az ,hogy megfázik valakii vagy nem az függ a szellemi és fizikai erőnléttől is.

2013. szept. 19. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:

Sajnos a kérdésedben benne van a válasz, ami szintetikus az a szervezet számára felesleges, sőt hozzáteszem, hogy az agyonreklámozott CETEBE és társai még ártanak is az egészségnek, de szerintem pontosan ez a célja, hogy megbetegítsen. Sajnos a gyógyszer lobbi a legnagyobb üzlet a világon.

Vannak alternatívák a szinte ingyenes C-vitamin beszerzésére, linkelek egy videot, szerintem érdemes megnézni.

http://www.youtube.com/watch?v=V8m5ZP1PsJI

2013. szept. 21. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:

A csipkebogyót pedig semmi képp nem szabad a szokásos teaként fogyasztani. Nem is úgy készül.

A csipkebogyó velőt este hideg vízbe kell áztatni és reggel ( amúgy a nap bármely szakában ) lehet fogyasztani. Forrázással nem készítünk csipkéből teát, a hő hatására a c vitamin megsemmisül.


Reggelre szép bordó, savanyú "tea" lesz a bogyókból.

2013. szept. 27. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!