Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Milyen mosóport ajánlanátok,...

Milyen mosóport ajánlanátok, amivel babaruhát is nyugodtan moshatok?

Figyelt kérdés

2013. szept. 24. 22:54
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Hát én nem tudom, mások hogy vannak a mosóporokkal, de az én tapasztalatom, hogy csak a reklámban visz ki mindent!!!!

Bizony ám, hogy az ún. márkás mosóporoknál is be kell áztatni, dörzsölni, főleg a zoknikat!

2013. szept. 29. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Én használtam mosódiót. Az az igazság,h nem túl jó a hatásfoka és utána eég kellemetlen a ruha szaga. A mosószóda bevált,színes ruhákhoz is.
2013. szept. 30. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 Dreigang válasza:
Por helyett (Tomi) mosógélt használunk (a por összeállt szemekben megmaradhat a ruhában), koraszülött osztályon mondták, hogy kb. mindegy, hogy milyet. Az öblítő (ha használsz) lényegesebb, hiszen az nagyrészt a ruhában maradhat, mi szenzitívvel mosunk. Ennek ellenére (szenzitív gél ide vagy oda), túl vegyszeres szaga van a gépből kikerülő ruháknak, ezért ha olyan ruhát mosok, pl. textilpelenka, ami a baba szájával is nagyrészt érintkezhet, akkor mosódió + pár csepp illóolaj és 1 evőkanál ecet kombó a nyerő. (Mosószódát egyszer használtam dióval együtt, akkor a hófehér, műszál sportruháimat alaposan beszürkítette.)
2013. szept. 30. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Akkor ezek szerint nem a mosógépünket kell lecserélni (bár nem a legjobb márka). A mosópor 60 fokon, több vízzel szemcsésen is visszamarad, a mosódiót még régen próbáltuk, de sajnos a szagokkal nem bírt el, viszont a mosóporok sem viszik ki sokszor pl. az izzadságszagot. Öblítőt már régóta nem használunk, mert allergiát is okozhat és pozitív hatást sem vettünk észre. A folyékony mosószereket pedig nagyobb dózisban kell adagolni. A tomi folyékonyat ki fogom próbálni (a port használjuk most, de az nekünk nem vált be) de előtte az aloe verásat. Természetes, de hatékony mosószert szeretnénk a baba miatt is. Még egyszer köszönöm a jó tanácsokat és hogy időt szakítottatok!
2013. szept. 30. 21:31
 15/21 anonim ***** válasza:
Szia!Érdemes az aloe verás MPD-t használnod, természetes alapú, nagyon gazdaságos és még sok mindenre használható.Érdemes a kimosott ruhát UV lámpa alá tenni és megnézni.Sajnos a hagyományos mosószerekben lévő vegyi anyagok benne maradnak a kimosott anyagban és szépen világítanak.Ez érintkezik a bőrfelülettel és a szervezetbe is bekerülhet.
2013. okt. 1. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Hát a férjem mocskos izzadt munkásruháit mosódióval mosom, igaz én használok egyben mosószódát is, ha nagyon koszos akkor 1 ek mosószóda az előmosó fakkba, 1 nagy kanál(wanisches mércés) a mosó fakkba és 4 egész dió, amit 3-5 alkalommal cserélek függően milyen hőfokon mosok. De az erős foltokat itt is elő kell kezelni pl mosószóda krémet direktbe a foltra, jól megdörzsölni, kicsit állni hagyni, majd be a gépbe.
2013. okt. 1. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm az újabb válaszokat! Mosószóda a fekete ruhákhoz is jó? Van egy pár fekete férfi ing és nadrág... Ezeket most kímélő folyékony mosószerekkel mossuk, kímélő programon, alacsony centrifugázással. Rendes mosószerektől foltosan fakulna ki a színük..
2013. okt. 1. 12:20
 18/21 anonim válasza:

Nincs gyerekem, viszont a kicsi húgom most hat hónapos es Anyukám Tomit használ (gélt). A legeslegjobb amit eddig használt. Mellesleg mi is ezt használjuk. Használtam én már mosópárnát (habár a mostani mosógépem tajékoztatójába benne van, hogy ehhez a típushoz nem használható), mosópor és mindegy egyéb mást, meg ezer féle márkát. Lassan 3 éve csak Tomi géllel mosok. A fehér ruhák fehérek, a dzsuvás zoknik fehérek, az izzadságfoltnak nyoma sincs. Én használok öblítőt, Lenort, de azt a fajtát amit mi használunk Magyarországon még nem láttam.

Jah, az ecetes öblítést is egyszer próbáltam, borzalom volt. De hát kinek a pap...

2013. okt. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
16-os vagyok, a munkásruhák mind feketék és nem fakul a színük, sőt a legtöbb ruhámnak inkább frissült a színe.
2013. okt. 3. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:
100%

Olyan mosóport, mosószert ne használj, ami tartalmaz parfümöt, mert ezek a szintetikus illatanyagok, okozhatnak, viszketést, bőrszárazságot, allergiát, ekcémát stb.

Főleg az öblítők!


Mivel a bőröm érzékeny, ezért az illatmentes mosószappant lereszelem és összekeverem forróvízzel (1:2). Ha kell turmixolom is, hogy rendesen oldódjon.

Ezzel tudok 60 fokon mosni. Jobban tisztit, mint a szintetikus mosóporok.

Itt is kaphatsz ötleteket.

[link]

2013. okt. 29. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!