Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Citromfű tea mennyire hatásos...

Citromfű tea mennyire hatásos pszichés eredetű, pánikroham-szerű tüneteknél?

Figyelt kérdés

Már vagy 4-5 alkalommal rosszul vagyok az új iskolában. Ideges vagyok, remegek, hányingerem van, fáj a mellkasom, feszült vagyok, néha úgy érzem, összeesem...

Ilyenkor nem tudok mit tenni, volt már, hogy kimentem mosdóba óráról, de amint visszaültem a helyemre, folytatódott. Ma már szünetben sem múlt el. Akkor kezdődik, amikor az iskolába utazom reggel, és akkor múlik el, amikor vége az óráimnak.

Eleinte csak egy bizonyos órán történt ez, de most már szerintem magam spannolom fel ezen, és ezért kezdődött el már iskolába menet. De mindegy, most inkább nem elemezem a helyzetet.

Régebben egy ideig volt, hogy szedtem frontint, de elég kis adagban, és nem sokáig, mert nem láttam értelmét. Pszichiáter írta fel görcsoldás miatt, de abbahagytam pár hét után, mert csak tompított és álmosított.

Most nem akarok egyből gyógyszerhez nyúlni, szerintem nem igazán jó ötlet.

Ma vettem citromfű teát, hogy kipróbáljam. Ittam belőle egy nagy bögrével, holnap viszem magammal a fél literes palackban.

Mit várjak ettől? Ha hat, mennyire lehet ezt észrevenni és mennyi idő elteltével, ha rendszeresen iszom?

Előre is köszönöm a válaszokat. 18/L



2013. okt. 25. 01:09
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

ó most látom hülyeséget írtam, rosszul olvastam amit írtál.


szóval máshol is van akkor ugyanez a problémád hogyha nincs elterelve a figyelmed?

2013. okt. 28. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

Nem vettem eddig észre. Eddig csak akkor voltam ideges, ha volt rá legalább egy kisebb okom. Kicsit alapból izgulós vagyok.

De az iskolában tényleg semmi okom nincs erre.


Talán azzal magyarázhatnám, hogy középiskolában nem éreztem jól magam az iskolában, nem is tanultam sokat, így tényleg kellett izgulnom, hogy kapok-e egyest stb. Barátaim sem voltak.

Most viszont nem kell izgulnom a tanulás miatt, mert végre azt tanulom, ami érdekel, nem kell óráról órára tanulni, elég dolgozatra, és arra tényleg tanulok is.

Most már barátaim is vannak, szóval tényleg nincs semmi probléma.

2013. nov. 1. 19:04
 13/23 A kérdező kommentje:

Szóval ezzel csak arra akartam célozni, hogy talán a régi érzések jöttek elő, mert nem tudom még megszokni az új dolgokat, amik körbevesznek.

Viszont középiskolában nem izgultam szinte soha.

2013. nov. 1. 19:06
 14/23 anonim ***** válasza:
akkor mondjuk szocfóbiás vagy? :) ha jól értem akkor kezdödik mikor otthonról elindulsz emberek közé. s ha egyedül mész ki a mosdóba addig ok. viszont barátokkal meg nem para.
2013. nov. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

Hm, ez egy új megvilágítás. :)

Elképzelhető végülis..

Bár szívem szerint szeretek társaságban lenni, de mivel az önbizalom hiányom miatt soha nem érzem jól magam ilyen helyzetekben, csak rossz tapasztalatom van ezzel.


Az is érdekes, hogy én alapvetően tényleg nagyon nyugodt természettel rendelkezem, de pár másodperc alatt nagyon ideges tudok lenni, ha történik valami olyan helyzet.

Például eddig kivétel nélkül elkezdett zakatolni a szívem, amikor órán a tanár kérdezett valamit, hátha tudja rá valaki a választ, és én, ha majdnem biztos voltam benne, hogy tudom a megfelelő választ, tétováztam kicsit, 100x átgondoltam, hogy merjem-e mondani. És ha meggyőződtem róla, hogy senki nem akar válaszolni, esetleg akkor benyögtem. De ilyenkor nagyon tartok attól, hogy butaságot mondok. De ha nem szólalok meg, akkor tudom, hogy bánni fogom, hogy elszalasztottam az alkalmat arra, hogy megmutassam, nem vagyok hülye.


Szóval ilyenek vannak.. De ez nem az egyetlen szituáció, ami már évek óta jelen van.

2013. nov. 2. 02:36
 16/23 anonim ***** válasza:
én szocfób vagyok, és az ilyen :)
2013. nov. 2. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Szia!

El kellene menned pszichológushoz, mellette még ajánlom, hogy a triptofánnak olvassál utána. Ha annak idején tudtam volna, hogy ez egyáltalán létezik, el sem kezdtem volna a gyógyszert.

[link]


Orbáncfűtea is segítene szerintem.

A magas szerotonin- és triptofán-tartalmú élelmiszereket iktasd be az étkezésedbe (lencse, bab, spenót, banán), nekem ezek segítenek, jobban is alszom.

Igyál napi 2 l szénsavmentes ásványvizet, feküdjél le este időben, mozogjál is rendszeresen!

Triptofán étrendkiegészítőt kellene szedned, meg B-vitamin komplexet.


Jobbulást!

2013. nov. 2. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
17es te milyen formában és mennyi triptofánt eszel? mi volt a hatása, milyen voltál elötte s utána? köszi
2013. nov. 2. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

Jó, lehet, hogy egy kicsit szocfób vagyok, de már nem annyira, mint régen. És egyre jobban kezdem ezt elhagyni.

Biztos vagyok benne, hogy nem emiatt jönnek rám a pánikrohamok.


És talán ez is csak egy ideiglenes zavar az életemben. Vannak ilyenek. Majd elmúlnak.

Már annyi pszichés bajom volt, hogy nem is tudom számon tartani. Van persze olyan, ami nem akar elmúlni, de már nem fordítok rá figyelmet.

Pszichológus még talán szóba jöhet pár alkalommal, de csak ha hosszú távon is megmarad ez az állapot. Viszont pszichiáter ki van zárva, nem akarok több gyógyszert. Épp most álltam le vele három hónapja.

2013. nov. 3. 03:10
 20/23 anonim ***** válasza:

*Biztos vagyok benne, hogy nem emiatt jönnek rám a pánikrohamok.


hát akkor mi miatt? merhogy ez pont megmagyarázná.


biológia is hozzásegíthet, pl nem vagy tejérzékeny, ha úgy gondolod nem lehet érdemes kivizsgáltatni. merhogy triptof ánfelszívódással lehet probléma. most olvastam utána ennek a triptofán dolognak, hát van benne valami, én tervezem kipróbálni.

2013. nov. 3. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!