Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Citromfű tea mennyire hatásos...

Citromfű tea mennyire hatásos pszichés eredetű, pánikroham-szerű tüneteknél?

Figyelt kérdés

Már vagy 4-5 alkalommal rosszul vagyok az új iskolában. Ideges vagyok, remegek, hányingerem van, fáj a mellkasom, feszült vagyok, néha úgy érzem, összeesem...

Ilyenkor nem tudok mit tenni, volt már, hogy kimentem mosdóba óráról, de amint visszaültem a helyemre, folytatódott. Ma már szünetben sem múlt el. Akkor kezdődik, amikor az iskolába utazom reggel, és akkor múlik el, amikor vége az óráimnak.

Eleinte csak egy bizonyos órán történt ez, de most már szerintem magam spannolom fel ezen, és ezért kezdődött el már iskolába menet. De mindegy, most inkább nem elemezem a helyzetet.

Régebben egy ideig volt, hogy szedtem frontint, de elég kis adagban, és nem sokáig, mert nem láttam értelmét. Pszichiáter írta fel görcsoldás miatt, de abbahagytam pár hét után, mert csak tompított és álmosított.

Most nem akarok egyből gyógyszerhez nyúlni, szerintem nem igazán jó ötlet.

Ma vettem citromfű teát, hogy kipróbáljam. Ittam belőle egy nagy bögrével, holnap viszem magammal a fél literes palackban.

Mit várjak ettől? Ha hat, mennyire lehet ezt észrevenni és mennyi idő elteltével, ha rendszeresen iszom?

Előre is köszönöm a válaszokat. 18/L



2013. okt. 25. 01:09
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

*Megj.: A fruktóz malabszorpció és a laktóz intolerancia a triptofán elégtelen felszívódását vonhatják maguk után, ami a vér alacsony triptofánszintjét és akár depressziót is okozhat.


ezt csak hátha valakit érdekel.


milyen egyéb pszichés bajaid voltak vannak amúgy? :)

2013. nov. 3. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 A kérdező kommentje:

Azt hiszem, rájöttem, miért vagyok ideges az iskolában.

Egyes tanórákon bizonytalanság érzés jön rám a jövővel kapcsolatban abból kifolyólag, hogy úgy érzem, annyi mindent kell még megtanulnom ahhoz, hogy vihessem valamire, és kicsi vagyok ehhez. Úgy érzem, nem fog menni, és nem leszek elég jó a szakmámban ahhoz, hogy munkám legyen.

Azt hiszem, nem tudom megjegyezni azt a sok apró dolgot, amikre ügyelni kell, és nem lesz elég kreativitásom és önbizalmam sem.


Nem tudom, hogy eddig erre hogy nem tudtam rájönni.

Viszont ez biztos el fog múlni idővel. Még eléggé év eleje van. :)

2013. nov. 6. 20:23
 23/23 NannyM válasza:
Próbálj keresni egy jó kineziológust, kérj oldást tőle a problémáidra. Ő gyógyszer nélkül tud segíteni. Sajnos nem olcsó... Ezért érdeklődj, a környezetedben ki van megbízható, jó szakember !
2017. jan. 31. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!