Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Vegetáriánus szeretnék lenni....

Pkl kérdése:

Vegetáriánus szeretnék lenni. Hogyan foghatnék hozzá? (13/l)

Figyelt kérdés

-Ha nem eszek húst, akkor a szálka nélküli halak tudják helyettesíteni?


Melyek azok a gyümölcsök/zöldségek amikben szinte az összes vitamin féle megtalálható. +vas...stb?



2013. nov. 3. 13:54
 1/9 anonim ***** válasza:
11%
A hal is hús... csak zöldségből gyümölcsből az életben nem viszed be a megfelelő tápanyagokat
2013. nov. 3. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
22%
Ne legyél az! Nem egészséges,főleg nem 13 évesen. Nem csak avassal van gond,hanem az esszenciális aminosavakkal,amik ugyan néhány zöldségfélében is vannak,de teljes "készlet"csak a húsokban.
2013. nov. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
91%

ne hagyd magad elijeszteni, vannak területek ahol nem esznek húst és nem ismerik a rákot mint betegséget...


arra nemárt ha figyelsz, hogy legyenek meg tényleg az esszenciális aminósavak. ebböl 8 darab van nem nehéz ezeket összeszedni. :) ezekböl utána már bármilyen fehérjét felépít a szervezet.


én a céklát javaslom. meg a diót. magvak azok nagyon jók. hmm.. én a sárgalencsét szeretem :) meg a vajon pirított krumplit :)


vannak akik esznek halat és vegának tartják magukat. ámbár ez kicsit tényleg ellentmondásos. mindenesetre ezt is teheted ha így látod jónak.


ezenkívül vannak akik tojás és/vagy tejet sem esznek. laktó/óvó-vega


ha egyszerü multivitamint akarsz akkor egyél spirulínát. ez egy alga, s nagyon frankó. ha kemény vagy még termeszthetsz is magadnak otthon.


sok sikert :)

2013. nov. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
16%
Azzal semmi baj nincs,ha nem szeretnél húst enni.csak arra kell figyelned h állati eredetű ételeket is fogyassz,mert ezekből ugyanúgy megkapod a szügséges esszenciális-és szemiesszenciális aminosavakat. Magyarul egyél sok sajtot meg tojást. Sok sikert! :)
2013. nov. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
63%

A hús és a rák is két külömböző dolog. Mivel ha üzleti tescós húst eszel hát akkor köszönj szépen a ráknak. De ha olyan disznóból pl amit a háznál nevelnek fel és tudod mit eszik az mást tészta. Ezenkívül a zöldség és gyümölcs ha nem őstermelőtől veszed vagy te termeled meg hanem üzletben a tápanyagértéke nulla és úgszintén hozzá járul a rákhoz. A hal fontos , hogy idős korodban ne legyenek csont elégtelenségeid, de ne olcsót inkább adj rá és legyen minőségi. Minden ami zöld pl saláta a férfiaknak fontos, hogy ne legyenek prosztata gondjai.

De a legfontossabb ha egészséges akarsz maradni, ne azt csináld, hogy kihagsz fontos tápanyagokat az étrendedből hanem azt csináld, hogy 6* is meg gondolod honnan szerzed be a kaját és ezt csak úgy tudod, ha kerülöd a áruházakat.


Sok Sikert én szurkolok, ha még kérdesed van privátban válaszolok.

2013. nov. 3. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
6%
Ne légy az! Egyébként a hal is hús!
2013. nov. 5. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
93%
A vegetáriánusok halat sem esznek. Semmilyen húst. Ha az szeretnél lenni, olvass utána minél többet mielőtt nekilátsz.Már egyre több információ van magyarul interneten és könyvekben is. Nem ártana egyébként a mindenevőknek sem, ha többet tudnának a táplálkozásról, ásv. anyagokról, vitaminokról stb. A Földön jelenleg 600 millióra teszik a vegetáriánusok számát, és köszönik, jól vannak. Szóval ha változatosan táplálkozol, nem kell félned a hiánybetegségektől.
2013. nov. 5. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
90%

Először is ezt ne innen akard megtudni, mielőtt vega lettem 3 hónapig olvastam a témában, és először nehéz olyan étrendet összeállítani, amiben tényleg minden megvan.

Én mostmár vegán vagyok, tehát tojást és tejet sem fogyasztok, és mérföldekkel egészségesebb vagyok mint előtte.

Nézz utána! nem lehet mindent leírni egy válaszban..

2013. nov. 8. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy meggyőzöd anyukádat a döntésed helyességéről.
2013. nov. 14. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!