Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Xilit most akkor adható...

Xilit most akkor adható gyerekeknek? Akkor most egészséges vagy nem?

Figyelt kérdés
Olvasgattam itt a kérdések közt, pár éve még elég nagy viszályt szitott, hogy jobb ha nem. Wikipédián is olvastam. HOgy egészséges, de azért állat kisérleteknél mégis adódtak komoly mellékhatások... Most akarunk életmódot váltani és már itt meg is akadtam, hogy akkor most cukor vagy xilit, mert ugye teljesen nem lehet és nem is akarom kiiktatni. Köszi aki válaszol!

2014. ápr. 11. 15:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

a wikipediát ne vedd alapnak, boldog, boldogtalan beleírhat bármi hülyeséget

ez viszont szerintem érdekes:

[link]

2014. ápr. 11. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
A xillit a nyirfacukor? Mi volna azon egeszsegtelen, termeszetes anyag. Milyen kiserletek allatokon? Nekem nem izlik de valoban jobb mint a fehercukor, ezt elfogadom. Az egeszseges eletmod pedig ahogy a vedonod is elmondta az ha eleve nem szoktatod hozza az edes izhez es ennyi.
2014. ápr. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Egyértelműen a xilit jobb, mint a finomított cukor.

[link]

Itt sok mindent találsz.

2014. ápr. 11. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

az hülyeség, hogy a gyereket nem szoktatja hozzá az édeshez, eleve, mi emberek (és persze más élőlények is) úgy vagyunk beprogramozva, hogy automatikusan szeressük az édeset

a természet törvényeit nem lehet felülírni

mint ahogy azt sem, hogy a gyerekek szintén ösztön szerűen szeretik a magas kalória tartalmú ételeket

2014. ápr. 11. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Sokat olvastam már róla. És hát az az érdekes,hogy azt mondják, hogy természetes cukor. DE ha nézzük, hogy hogyan állitsák elő, hát bizony egész komoly folyamatokon megy keresztül. És ha én mint laikus ezt elolvasom, akkor nekem nem tűnik annyira természetesnek!

Az édeset nem akarom teljesen kiiktatni, hanem jelentősen csökkenteni, heti 1-2 alkalomra. Végül is a cukorra is szükségünk van, és miért vonnák meg magunkat azoktól a csodálatos izektől, amit mondjuk egy szelet süti ad. :) És ezért érdekel az alternativa, hogy amit ezentúl eszünk az legalább egészséges legyen...

2014. ápr. 11. 15:55
 6/12 A kérdező kommentje:
Ja, a másik dolog pedig az, hogy mint mindenről előbb vagy utóbb kiderül, hogy mégsem olyan egészséges. Mi van ha ez is egy olyan dolog? Hiszen nem olyan rég használják, tehát nincs olyan hosszútávú megfigyelés mint mondjuk a sima cukornál, amit már ugye tudjuk hogy milyen káros..
2014. ápr. 11. 15:59
 7/12 A kérdező kommentje:
Jó az oldal amit belinkeltél! :)
2014. ápr. 11. 16:12
 8/12 anonim ***** válasza:
Jó a xilit, de szoktatási időszak kell (a gyereken kívül neked is), különben irgalmatlan hasmenés várható. Cserébe nagyon jó a fogaknak, és sztem nagyon, nagyon finom is.
2014. ápr. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Természetes, de feldolgozott élelmiszer mint a kristály cukor.Tehát vegyi kezeléseken megy keresztül mert a nyírfából nem így jön ki, hogy kristályos, hanem nyírfanedvként.Ami természetes és jobb mint a sima cukor az méz!, a stevialevél és a rapadura.
2014. ápr. 16. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A xilit nem hús, nem zöldség, nem tojás, nem hal.. biztos hogy nem kell túlzásba vinni a fogyasztását.


Bár nem tudom Magyarországon mégis kinek van pénze rá, hogy 'túlzásba' vigye.

2014. ápr. 22. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!