Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Lehet, hogy részben a gyermeké...

Lehet, hogy részben a gyermekétkeztetés pocsék minősége a felelős a mai gyerekek egészségi és szellemi fejlődéséért? Nem kellene legalább a gyerekeknek egészséges ételt enniük?

Figyelt kérdés

Ha be van fizetve ebédre a gyerek akkor a főétkezése az iskolában/oviban történik, este már nem biztos, hogy sikerül beletömnöm valami normálisat és valljuk be az édeskevés lenne. Ráadásul megutálják a gyerekek a normális ételeket.

Egy ált. isk. tanár mondta, hogy hihetetlen de minden egyes gyereknek van valami problémája az osztályában, és más tanár is erről panaszkodott. Vannak elhízott, lelki gondokkal küszködő, egészségi problémás gyerekek vegyesen.

Nem tudom megnéztétek e már miket esznek szegények ennyi pénzért? A főzelék szinte csak rántásból áll, a levesben alig van zöldség (de az is pocsék), a hús rágós, ehetetlen, hetente 2-3* tészta van, gyümölcs heti 1* és az is csak alma, ha valami jó akkor abból csak keveset adnak, hogy a konyhások is vihessenek haza.

Nálatok is így megy? Mi a véleményed?


2010. márc. 1. 12:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Én se vagyok megelégedve az étellel, de jelenleg (kedvezményesen) 165 forintot fizettünk/nap, ami egyáltalán nem sok, a teljes áru ennek a duplája, 330, az se egy borzalmas összeg. Más kérdés, hogy a beszállító nem ennyit tesz zsebre, a teljes árún is van állami támogatás, tehát pofátlanságnak tartom, hogy hogy merészelnek rossz ételt adni gyermekeinknek. Nem tudom mit lehet tenni ez ügyben.
2010. márc. 1. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

hát pocsék a menza, az biztos. viszont nagyon kevés pénzből gazdálkodnak. a legolcsóbb menü egy kifőzdében is 600-700Ft, az már úgy rendesebb értel. 200Ft-ból vagy max 400-ból(ami ténylegesen csak az ételre fordítódik) nem lehet értelmes kaját tenni a gyermek elé. bár engem az iskolai büfék tartalma is zavar, csoki, cukrok minden mennyiségben, semmi rendes étel. ne csodálkozzunk, hogy sok az elhízott kisgyerek, akik később rengeteg egészségi problémával néznek szembe, épp minap hallgattam erről egy előadást egy neves orvostól. egyre több a 2es típusú cukorbetegség a gyermekek körében, ami részben az elhízás, részben az egészségtelen, vacak táplálkozás hiánya.

amúgy Jamie Oliver Angliában sokat dolgozott a menzák javításán, egészséges ételek bevezetésén, de hiába, nem kellett senkinek. igaz, ott hamburges és krumpli az állandó menü, nem pedig levesnek nevezett mosogatólé, amiben úszkál pár valami.

2010. márc. 1. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Igen, tehetne végre itthon is valaki valamit ez ügyben. Vagy legalább lenne választása a szülőnek, hogy drágább, de egészségesebb ételt vagy a szokásost olcsóbban. Bár ez így ebben a formában elég igazságtalan lenne.

Úgy tudom vannak ez irányú kezdeményezések csak az illetékesek ... :( , (visszafogom magam) tehát nem foglalkoznak vele.


A lányom iskolájában egyik évben nagy bejelentést tett az igazgató: zöld iskola lesz a suliból. Hú! Már majdnem azt hittem tesznek végre valami értelmeset, de csak annyi, hogy a gyerekeknek jobban kell majd figyelni, hogy elzárják a csapot és leoltsák a villanyt. :(

2010. márc. 1. 13:52
 4/6 anonim ***** válasza:
7%
Nálunk nem olyan rossz az étel a menzán. De! Gondolj bele, hogy nagyapáink és nagyanyáink úgy nőttek fel, hogy háború volt, húst alig ettek, ha ettek is az is lóhús volt, amiért sorba álltak az emberek, ha megdöglött egy ló. Főzelék abban az időben is jórészt rántásból állt. (Tudom, mesélték), Nem a menzakaja a fő probléma, hanem az, hogy amit megveszel a boltban zöldség-gyümölcsöt, az már olyan felgyorsított nagyipari termelésből származik, hogy alig van benne vitamin és értékes anyagok. Mondjuk piacon is lehet vásárolni, ahol nagyobb az esélye, hogy kiskerti termelésből való gyümölcsöt és zöldséget vesz meg az ember.
2010. márc. 1. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Pár napja ismerték el nyilvánosan, hogy az iskolákban az ételek amit a gyerekek kapnak háromszor annyi sót tartalmaznak mint a maximálisan megengedett. Nem csoda mert olyan pocsék, hogy másképp ehetetlen lenne.
2010. márc. 27. 23:37
 6/6 anonim ***** válasza:

Azt nem értem, hogy miért kell a világ végéről, nagyon sok ezres nagyságrendben napokkal korábban elkészített ,ételt' reggel kiszállítani iskolákba és azt adni a gyerekeknek délben?

Mi lenne, ha ott az iskolában, aznap főznének annyit, ahányan be vannak fizetve? Reggel megvennék a friss és minőségi alapanyagokat, délelőtt elkészítenék, délben szembenézne a szakács a ,fogyasztóval', s fogyasztó mondhatná ez jó vót, ilyet máskor is kérünk, vagy ez szar, edd meg amit főztél.

2014. dec. 8. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!