Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Skandináviában milyen zöldsége...

Skandináviában milyen zöldségek, gyümölcsök teremnek meg?

Figyelt kérdés
Ilyenekre gondolok, mint paprika,paradicsom,sárgarépa,hagyma,eper,málna stb. Van rá remény, hogy Skandinávia(konkrétan Norvégia) délebbi részein ilyeneket termeszthessek? Esetleg csak üvegházban?

2014. jún. 11. 21:09
 1/3 anonim ***** válasza:

a deli reszeken az ottani orszagokban: krumpli, uborka, repafelek, salata...gyumolsokbol> van eper, de meleghazi inkabb, afonya fajok, fekete ribizli, malna, szeder..

Norvegiaban is menni fog, javaslom, hoy ha sajat kis kerted lesz, akkor mini uveghazzal probalkozz kistetelben (ha sajat reszre gondoltal) es esetleg angol forumokon kerdezz, keress ra ilzenekre.

Afonyat, gombat inkabb gyujtenek:-).

2014. jún. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én csak üvegházzal próbálkoznék, vagy próbaképpen az ablakban. Paprika pl. szereti a 30 fokot, ami ott nem olyan gyakori. Illetve nem tudom, hogy bírnák azt a kb 10 fok különbséget, ami abból adódik, hogy épp süt a nap vagy nem.
2014. jún. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én mikor nyáron Finnországban jártam, majdnem minden utcai zöldséges csak zöldborsót meg szamócát árult.
2014. jún. 12. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!