Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Mit tegyek ha a mosódió nem...

Mit tegyek ha a mosódió nem elég a ruhák mosásához?

Figyelt kérdés
Pár nap után büdösek lesznek, pedig amikor lejrár a mosógép azonnal ki is teregetem a ruhákat. Tettem bele illoolajat, de pár nap után már semmi nem érződik belőle és jön ugyan az a bűz. A pólóimnak olyan szaga van, mintha három hete le sem vettem volna őket, pedig mosás után egyszer sem volt rajtam. Amúgy 40°C-on mosom 8-9 fél mosódióval. Mit tegyek? Tegyek bele szódabikarbónát vagy ecetet? Nem lesz attól baja a mosógépemnek?
2014. szept. 24. 14:05
 1/8 anonim ***** válasza:
52%

Mikor ezzel a problémával küzdöttem békés háziasszonyok itt azt ajánlották hogy tegyek ecetet a mosógépbe. Azt kell mondjam a bűz teljes mértékben eltünt. Már csak az ecetszagot kellene valahogy eltüntetni.


Mi az a mosódió?

2014. szept. 24. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 mi a fene ***** válasza:
Szerinten nem való semmire. Jó minőségű mosóporból használj keveset, még az is többet ér. Én én mostam vele,csak a lányom, de kidobta.
2014. szept. 24. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Kérdés, hogy bebüdösödik a ruha, vagy eleve nem mossa ki a mosógép a mosódióval. Ha van egy kis időd, írd meg, hogy miért használod a mosódiót: környezettudatosságból, vagy hiperallergén van a családban, mert aszerint más-más tippeket tudunk adni.

Ha a mosógéppel nincs minden rendben (valami megtelepedett benne), akkor vegyél fehérítőt és minden más nélkül tegyél be egy mosóprogramot 90 fokra fehérítővel. Az szépen átfertőtleníti a mosógépet, ha azzal van gond. Utána moshatsz ismét mosódióval.

Ha a ruhákat nem mossa ki rendesen a mosódió, akkor viszont vissza kell állni a hagyományos mosóporra, legalább egy időre, de persze használhatsz belőle kevesebbet, mint ami az adagolásra rá van írva.

Megpróbálhatod még azt, hogy öblítőt használsz. (Nekem a poppy pl. nem jött be, attól lettek egy idő után ilyenek a ruháim, de még a tescos rózsaszín is tökéletesen működik.)

A legvalószínűbb, hogy valamilyen mikroorganizmus telepedett meg a mosógépben és a ruhákon is az van, érdemes lenne átmosni mindent egy hagyományos mosóporral, a mosógépet 90 fokon átfehérítőzni és utána mehet minden a régi módon mosódióval.

2014. szept. 24. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Mindenek előtt, fertőtlenítsd ki a gépet, ahogy előttem is írták. Nekem is volt ilyen gondom.

Másrészt pedig, ha volt benne mosóporral mosva, az is lehet ennek okozója, mert ha olyan a géped, akkor megtelepedhetett a csöveknél, a kivezetésnél, stb. Ha az onnan nem ürült ki, undorító tud lenni.


Ne mosódióval moss, hanem mosógéllel. Ne porral, ne csak ilyen "természetes" cuccokkal, hanem mosóGÉLlel!

Ha még ezek után is szagosak lesznek a ruhák, a gépeddel van a gond, de valahol "mélyebben", amiben nem valószínű, hogy mi tudunk segíteni.

2014. szept. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha mindig alacsony hőfokon mosol, akkor elszaporodnak a baktériumok és gombák a mosógépben. Attól függetlenül, hogy mivel mosol. Havonta legalább egyszer ajánlott egy 90 fokos program lefuttatása, mert a legtöbb baktérium 70 fokot is lazán kibír. Ezután elméletileg nem szabad, hogy büdösek legyenek a ruhák.
2014. okt. 13. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Kb 4-4,5 dl ecetet öntöttem a mosógép dobjába, majd elindítottam 95°C-on. Mikor lejárt betettem a ruháimat (törölközők, pizsama stb) folyékony mosódióval (amiben pl van még egy csomó más is és amúgy ez régebben nagyon jól bevált), de 60°C helyett véletlenül 40°C-on mostam. (a pólókat nadrágokat szoktam 40°C-on) És az egyik pizsamám esküszöm rosszabb szagú, mint volt, pedig ez előtt ha 60°C-on mostam már nem is lehetett érezni rajta semmit. :(
2014. okt. 18. 10:19
 7/8 A kérdező kommentje:
Mondjuk a többi nem büdös, de ez az egy pizsama nagyon...
2014. okt. 18. 10:38
 8/8 anonim ***** válasza:

A hőfok ennyire nem befolyásol.


Próbáld meg mosógéllel, ahogy fentebb is tanácsoltam.

Nem mosódióval, nem folyékony mosódióval, hanem rendes, normális (már amennyire a mai vegyi dolgok azok), "természetes" mosógéllel. Én Ariel-t használok, nekem azóta nincs gondom semmivel.


A fertőtlenítést pedig nem ecettel kellett volna. Alapból hasznos, de, pláne hígítva nem igen használ. Vagy fehérítővel, vagy rendes mosószerrel egy kör a gépben, a lehető legmagasabb hőfokon.


Haladás, hogy csak a pizsid büdös, de ez nem normális.

Hívj szerelőt, aki az egészet átvizsgálja, a bejövő csőtől a kimenőcső végéig, ha ezek nem használnak.

2014. okt. 18. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!